Другий день всеукраїнської конференції «Культурні та креативні індустрії як основа розумної стратегії розвитку малої території» відбувся 8 червня у Тульчині.

Він був присвячений презентації кейсів країн Східного партнерства та країн ЄС, проектам-переможцям конкурсу Міністерство культури України «Малі міста – великі враження» та дискусійній панелі «Економічна мозаїка України: Cultural claster. UA» за участю головних спікерів Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Міністра культури України Євгена Нищука, народного депутата України Миколи Кучера та очільника Вінниччини Валерія Коровія.

Ключовою темою дискусії стала демонстрація культурної спадщини регіонів, передусім малих міст України, і можливість місцевої влади розвивати культурні особливості територій і використовувати їх для розвитку туризму та примноження культурного надбання.

– Життя, передусім культурне, вирує не тільки в індустріaльних мегaполісaх. Жителі невеличкого Тульчинa доводять це беззaперечно. Сьогодні тут відкривaється Другий міжнaродний оперний фестивaль, який не просто відроджує трaдиції музичних вечорів сімействa Потоцьких з 200-літньою історією, a й демонструє здaтність місцевої громaди знaходити і нaтхнення, і ресурси, і можливості для тaкого відродження. Сьогодні ми маємо нові можливості, які отримали в результаті децентралізації. У нас є можливості формувати якісне середовище для життя, – відзначив Володимир Гройсман.

Глава Уряду згадав свій досвід управління містом Вінниця, де рішення питань культури були тісно пов’язані з економічними можливостями. Вже зараз, зазначив Володимир Гройсман, саме креативні індустрії, пов’язані з розвитком культурного середовища, формують визначну частину ВВП розвинутих країн. Цей досвід треба наслідувати. Він також навів приклад кіноіндустрії, підтримка якої дозволяє не тільки демонструвати мистецькі можливості держави, а й підвищувати патріотичний дух.

– А в умовах децентралізації у нас з’являються можливості і ресурси на місцях! І постає питання, як ефективно використати ці ресурси і примножити можливості. У цьому контексті збереження спадщини, нашого культурного надбання має велике значення. І зараз ми недооцінюємо економічний ефект креативних індустрій, культури, але це взаємопов’язані речі, – сказав Володимир Гройсман. – Культура робить нас сильнішими. Наш обов’язок – донести культуру до наступних поколінь. Ми не маємо права забути нашу ідентичність. Як би не було важко, треба створювати інфраструктуру для розвитку талантів. Це дуже важливо!

Меценат та народний депутат України Микола Кучер, зазначив, як приємно спостерігати, як місто Тульчин змінюється на краще.

– Пройде кілька років та ми зрозуміємо, що реформа децентралізації є, мабуть, найкращою реформою в Україні. Вона дає ресурс для змін на місцях. Сьогоднішній фест є прикладом як влада та соціально-активний бізнес об’єднюються заради розвитку та позитивних змін. Нічого подібного як оперний фест в Тульчині у інших містах України немає.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.