4 вересня під стінами Верховної Ради України, Міністерства охорони здоров’я України разом з лікарями та батьками провели громадську акцію з метою прояву суспільного протесту проти закриття Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит» та знищення галузі трансплантації кісткового мозку в Україні.

20 серпня 2018 року вступив у дію наказ про реорганізацію унікального єдиного в Україні Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» разом з референс-лабораторією, де проводилась за сучасними міжнародними стандартами діагностика онкогематологічних захворювань, медикаментозна терапія і пересадки кісткового мозку дітям з усієї України.

Результатом реорганізації стало звільнення двох заслужених лікарів, найкращих Українських фахівців онкогематологів, визнаних в усьому світі, Донської Світлани Борисівни, кандидата медичних наук, доцента, завідувача Центру дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит» та Рижака Олега Анатолійовича, завідувача відділенням трансплантації кісткового мозку Центру ДОГ і ТКМ НДСЛ «Охматдит». Ці лікарі фактично поставили трансплантацію кісткового мозку в нашій країні, врятувати сотні дітей і зекономили державі мільйони доларів, які би довелось відправляти в закордонні медичні заклади.

Рішення про ліквідацію Центру в структурі Національної лікарні було прийняте керівництвом МОЗ з одноосібної ініціативи Головного лікаря без будь-яких експертних і економічних обґрунтувань, без проведення консультацій зі спеціалістами галузі, трудовим колективом лікарні, представниками громадськості і пацієнтської спільноти. Замість консультацій і попереднього аналізу, розробки дійсно ефективної структури управління лікарнею, керівництво лікарні вдалось до інтриг, наклепів і безпідставних звинувачень цих лікарів, морального тиску на колектив Центру ДОГіТКМ, неодноразового порушення трудового законодавства.

На знак протесту проти непрофесійних, несправедливих дій керівництва практично усі лікарі референс-лабораторії та відділення трансплантації кісткового мозку подали заяви про звільнення. Це неминуче призведе до зупинки проведення трансплантацій кісткового мозку для дітей усієї України і фактичного знищення галузі ТКМ в нашій країні. Натомість збільшиться кількість пацієнтів, які вимагатимуть від держави оплати закордонного лікування не лише для пересадки кісткового мозку, а й для хіміотерапії.

“Ми вважаємо, що рішення, прийняте керівництвом лікарні і МОЗу не лише некваліфіковане, воно злочинне, бо неминуче приведе до колапсу процесу лікування онкохворих дітей по всій Україні, бо система «викинула» на вулицю лікарів, які консультували всіх спеціалістів в регіонах і знищила процес якісної діагностики дітей. Таким чином чиновники поставили під загрозу життя дітей і мусять нести відповідальність” – коментує Лариса Білозір.

Учасники акції, батьки онкохворих дітей, лікарі, благодійні фонди та небайдужі громадяни України звертаються до влади з наступними вимогами:

1.​Терміново відновити в структурі лікарні Центр дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку та референс-лабораторію у тому складі, в якому вони функціонували і забезпечували комплексний і безперервний процес діагностики, лікування, контролю за результатами хіміотерапії і пересадки кісткового мозку.

2.​Поновлення на посаді завідуючої Центром дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку Світлани Борисівни Донської та Рижака Олега Анатолійовича на посаді завідуючого відділенням трансплантації кісткового мозку.

3.​Розриву трудового контракту з головним лікарем Національної дитячої лікарні «Охматдит» Садов’як Іриною Дмитрівною через непрофесійну діяльність, приниження фахівців, знищення багаторічних надбань Української медицини і ставлення під загрозу життя маленьких пацієнтів.

4.​ Звільнення виконуючої обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун за непрофесійні рішення, які наносять шкоду Українській системі охорони здоров’я і тягнуть за собою загрозу життя і здоров’я маленьких пацієнтів.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.