Рада повідомити, цю чудову новину на яку ми всі дуже чекали!
?Проєкт реставрації центрального корпусу Палац Потоцьких схвалити у Міністерство культури та інформаційної політики України та на бюджетному комітеті разом з ще 26 проектами культурно-історичних об’єктів комунальної власності. Тепер на порятунок головної пам’ятки Вінниччини буде виділено 27 млн. грн вже у цьому році. (https://bit.ly/3b3tojH)
?Це результат цілої низки заходів. Дякую колегам по парламенту, особливо Кравчук Євгенії, Ірина Борзова разом з якими ми на законодавчому рівні виправляли несправедливість і дозволили включати до президентської програми “Велика реставрація” також і пам’ятки національного значення комунальної форми власності. (https://cutt.ly/6RvomKr)
?А далі, рамках моєї депутатської субвенції було здійснено розробку Науково-проектної документації для історичної пам’ятки у Тульчині, що стало першим кроком для її включення до “Великої реставрації Президента”. Бо обласний бюджет на порятунок своєї головної пам’ятки, яка перебуває комунальній власності Вінницька обласна Рада, коштів немає. За моїм зверненням Кабінет Міністрів України виділив 1, 234 млн грн. для розробки ПКД на центральну частину Палацу Потоцьких. (https://cutt.ly/IRviF2t).
?Зараз ситуація зі станом історичної пам’ятки досить сумна. Окрім видимих пошкоджень є також ураження деяких несучих конструкцій даху та перекриття. Будівлю палацу потрібно терміново рятувати.
?Що планується зробити:
✅Ремонт даху центрального корпусу: заміна перекриття, дерев‘яних конструкцій, фронтону, покрівлі.
✅Заміна вікон та дверей на дерев’яні з історичним обрамленням
✅Ремонт фасадів: повністю зняти багаторічне нашарування штукатурки – бо втрачено рельєфність. Відновити історичний вигляд та повернути автентичний колір фасаду – палевий (від франц. “paille”- солома).
✅У внутрішніх приміщеннях передбачені протиаварійні роботи.
?Дякую голові Борзов Сергій Сергійович Вінницької обласної державної адміністрації, який постійно був на зв’язку, сприяв у підготовці науково-проектної документації на реставрацію центрального корпусу палацу, відстоював об’єкт на урядовому рівні. Дякую за виважену позицію міністру Олександру Ткаченко! Тепер реставраційні роботи стануть продовженням цілого комплексу заходів, що тривають нині на території Палацу у рамках програмі “Велике будівництво”.
Також буде виділено 6 млн. грн. на реставраційний ремонт фасаду пам’ятки архітектури місцевого значення «Музично-драматичний театр �ім. Садовського” у м. Вінниця.
Вітаю тульчинців і вінниччан! Це дійсно гарні новини та результат нашої спільної праці!

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.