За участі керівництва Тростянецького та Шаргородського районів та головних лікарів центрів первинної медичної допомоги провели зустріч щодо проблем та шляхів вирішення формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги.

Люди турбуються, що в умовах медреформи, доля скорочення медпрацівників та закриття може чекати на більшість ФАПів районних центрів первинної медико-санітарної допомоги, адже не передбачено фінансування зарплати фельдшерів та техперсоналу і фактично це питання перекидають на місцеву владу, а сільські та районні ради не мають достатнього ресурсу, щоб їх фінансувати. ПМСД змушені проацювати в умовах економії, адже медсубвенція тільки частково покриває видатки, є загроза скорочення витратної структури віддалених амбулаторій та ФАПів. А за відсутності коштів сільські ради теж утримувати ФАПи не зможуть. Фактично, це може призвести до зниження доступності первинної медичної допомоги і неможливості проведення обстеження стану здоров’я громадян.

Тому постає питання зробити все можливе на місцевому рівні, щоб зберегти ФАПи і захистити життя і збереження здоров’я людей в сільській місцевості, яким важко добиратися в віддалені від їх сіл районні та обласні центри.

“Хочу заспокоїти, адже ФАПи залишаються, але опіку про них переклали на місцеву владу. Послуги фінансуватиме Нацслужба здоров‘я. Але на жаль вже зараз видно, наскільки що місцеві бюджети не зовсім спроможні утримувати медичні заклади” – коментує Лариса Білозір.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.