Саїнська сільська громада – чудовий приклад, як потрібно рухатись до своєї мети, не зважаючи на невеликий бюджет та населення, всього трохи більше 600 мешканців.

У минулому році проект громади з оновлення дитячого садочка поданий на обласний конкурс, отримав ресурс для втілення. У 2019-у громада подала вже два проекти: облаштування вуличного освітлення та встановлення спортивного майданчика.

Саме під час зборів громади ми і обговорили питання успішного залучення громадою грантових коштів та процес децентралізації в районі, новий перспективний план територій. Зокрема голова Чернівецької селищної ради Валентина Кушнір звернулася до громад села з пропозицією до об`єднання. Вважаю це вірним кроком, бо децентралізація це не лише зміна у структурі розподілу бюджетів та функцій. Це – зміна в мисленні, свідомості українців та підході до самої суті держуправління.

Наша ГО “Життя та розвиток громади” готова підтримати обидва проекти громади та надати співфінансування, тим самим підсиливши їх на етапі оцінювання експертами.

Крім того, голова районної державної адміністрації Олександр Сауляк, також запевнив мешканців села Саїнки, що районна влада готова підтримати починання у громаді, зважаючи на активну позицію сільського голови.

У невеличкій громаді села Саїнці зрозуміли просту істину – треба ставити правильні пріоритети, бути мотивованим, не сумніватися. І тоді тебе почують. Сьогодні набагато легше працювати. Варто лише захотіти.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.