Лариса Білозір відвідала цьогорічну районну школу управлінської майстерності учнівських лідерів Шаргородщини. Зустріч відбувалось у селі Клекотина на базі оздоровчого табору ім. В.Загурного. Там зібрались більше 50 кращих учнів з 24 навчальних закладів району, які не лише досягли успіхів у навчанні, але й займають активну громадянську позицію і плідно працюють в сфері учнівського самоврядування.

Говорили про різне: про сьогодення, і майбутнє. Тема виступу Лариси Білозір стосувалась саме перспектив навчання за кордоном та участі молоді у міжнародних програмах, що діють при університетах, або ж впроваджуються урядами та міжнародними фондами.

Здебільшого, діти в районах не мають доступу до інформації про стипендіальні програми, які дають можливість їм безкоштовно навчатись у кращих університетах Європи та світу. Лариса Миколаївна, разом із фахівцями ГО «Асоціація Євроклубів Вінниччини», готові виступити консультантами та надавати інформацію усім охочим про освітні програми світу.

Під час свого виступу Лариса Миколаївна навела приклад Владислава Дідуха – учасника стипендіальної програми, яка працює у Польщі у Лодзькій Політехніці. Хлопець із с. Рахни-Лісові, наразі пише дипломну роботу і у жовтні захищається за напрямком інформатика. А його сестра Марія Дідух цьогоріч також вступила до Лодзької Політехніки на конкурсній основі на безкоштовне навчання.

Важливо, щоб молодь зрозуміла, після навчання обов`язково потрібно впроваджувати здобуті знання в Україні. Тому Лариса Білозір запросила їх до розробки ідей, написання і реалізації проектів.

“Маючи досвід освіти закордоном – в США, Бельгії, Іспанії,- можу стверджувати: держава потребує команди молодих фахівців, які сприятимуть розвитку рідного краю. Практикуйте уже зараз, ставайте щораз кращими і досвідченішими, адже саме ви є тим майбутнім, на яке розраховує наша держава” – розповідає Ліриса Білозр на своїй сторінці у фейсбук.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.