В лікарнях України ковідний ажіотаж.

В лікарнях України ковідний ажіотаж.

В лікарнях України ковідний ажіотаж. Місць для хворих вже не вистачає, а через завищені вимоги НСЗУ Національна служба здоров’я України нові опорні COVID-лікарні не можуть відкривати.
Очевидно, що обов’язкова умова щодо мінімальної кількості лікарів-анестезіологів та заборона брати на роботу «зовнішного сумісника» апріорі не вірна. З COVID-пакету терміново потрібно прибрати вимогу про наявність 4 анестезіологів, яких туди повернули за вимогами НСЗУ з 1 червня.
Саме ця вимога, разом з вимогою про «обов’язкову присутність лікаря-анестезіолога виключно за основним місцем надання медичної послуги» заважає місцевій владі вчасно резервувати необхідну кількість медичних закладів та ліжкового фонду, відповідно до кількості зафіксованих випадків COVID-19, адже лише мала частина медичних закладів може знайти відповідних спеціалістів.
Очевидно, що лікарів-анестезіологів не вистачає в кожній області України. Проте, обов’язкова умова про заборону брати на роботу «зовнішного сумісника», суперечить загально прийнятій європейській практиці та не дозволяє медичним закладам відповідати вимогам НСЗУ. В усьому світі працюють зовнішні сумісники. Якщо лікар підписав угоду з лікарнею, навіть якщо працює в іншій, він реально відпрацьовує законтрактованих свій час.
Хірурги, терапевти, онкологи, акушери-гінекологи переїжджають з лікарні в лікарню по договору, що значно зменшує навантаження на бюджет лікарні. Лише в Україні НСЗУ та МОЗ придумали нові вимоги, очевидно, для економії коштів, щоб лікарні не могли сформувати більше пакетів і заробити більше на своє утримання та зарплати медикам.
Через цю вимоги, в областях України з маршрутом ковідного пацієнта повний безлад. Як приклад, на Вінниччині лікарня в Ладижині приймає пацієнтів з Чечельника, Бершаді і Теплика. А з Ободівки і Тростянця, які ближче до Ладижина, чомусь направляють до Вінниці, і це займає 2 години, коли поруч за 20 хв бершадська лікарня, яка має прекрасне приймальне відділення та базу, щоб лікувати ковідних хворих. Також і ж сам Тростянець, який знаходиться в гарному географічному розташуванні в центрі півдня Вінниччини довів свою спроможність як опорних заклад по COVID-19 у минулому році.
Як народний депутат, реагуючи на звернення медиків до мене, направила депутатське звернення до міністра охорони здоров’я та в.о. НСЗУ, щодо перегляду постанови по анестезіологічним командам в бік зменшення.
А є ще пацієнти з інсультом, інфарктом, пологи – їх ніхто не скасовував, і людям потрібна ця допомога! Інакше буде як у 2020 році – в стаціонарі тільки COVID-19, всі інші – тихо помирають вдома…

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.