Напередодні Лариса Білозір побувала на Всеукраїнському молодіжному пленері пам’яті Олександра Ганжі в с. Жорнище Іллінецького р-ну.

Олександр Дорофійович Ганжа – талановитий гончар, скульптор зі світовим ім’ям, роботи якого зберігаються в Національному музеї українського гончарства в Опішному, а також експонувались у музеях Європи та Росії.

З метою збереження пам’яті про талановитого земляка, у с. Жорнище планують створити музей присвячений творчості майстра. Минулого року тут започаткували традицію молодіжних пленерів митецьких шкіл України. Цьогоріч до села з’їхались майстри, художники з різних регіонів країни: Вінниччини, Києва та Харкова. Надихнувшись творчими доробками Олександра Ганжі вони створюють свої неповторні експонати для майбутнього музею.

Серед присутніх на заході майстрів сім студентів відділу декоративно-прикладного мистецтво Тульчинського коледжу культури зі своїм викладачем Василем Рижим. Потужний навчальний заклад із багаторічною історією. Там популяризують, серед іншого, і наше подільське мистецтво: кераміку, вишивку, гобелени. Адже за ці роки багато традицій було втрачено. 

Роботи юних майстрів просто чудові та захопливі. Можна безкінечно спостерігати як з-під рук умільців із безформенного шматка глини чи чистого полотна та фарб з’являються чудові скульптури, статуетки, картини та посуд.

“Переконана, що такі культурні заходи допомагають громадам розвиватись, дають поштовх для туристично-налаштованого бізнесу. Чудовий приклад цьому – Тульчин та щорічний оперний фестиваль “OPERAFEST” який став потужним культурним локомотивом для розвитку чи не усіх сфер життя у місті” – коментує Лариса Білозір.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.