Ковідних лонг-рід! Хто вчитається, зрозуміє, чому у країні не вистачає місць в лікарнях, а ситуація з браком ліжко-місць та розгортанням резервних ліжок та лікарень критична! І що потрібно зробити, щоб вирішити цю проблему!
Під час Години запитань до Уряду минулої п’ятниці я звернула увагу міністра охорони здоров’я на завищені вимоги, що висуває НСЗУ Національна служба здоров’я України для відкриття нових опорних COVID-лікарень в регіонах та на те, що навіть після прийняття наказу МОЗу щодо визначення нових опорних лікарні по ковід ще минулого місяця, НСЗУ не підписує договора з цими лікарнями, а отже і не фінансує їх.
Профільний міністр при розмові заспокоїв мене, запевнивши, що кошти будуть перераховані лікарням за всіх пролікованих хворих. Але в цей час поки НСЗУ тягне з договорами, а отже лікарні не отримують фінансування, на місцях не мають коштів на лікування таких хворих, а отже лікування не може бути безкоштовним як стверджують топ чиновники на ефірах рейтингових ток-шоу!
Але повернемося до обов’язкової умови щодо мінімальної кількості лікарів-анестезіологів у 4 фахівця та заборону брати на роботу «зовнішнього сумісника» для того щоб лікарні змогли стати опорними по ковіду і розгорнути резервні ліжка!
Це неприпустимо, тому що таким лікарням як Шаргородська, Бершадська, Немирівська, які потрібно терміново розгортати для надання допомоги хворим на ковід, де є брак анастезіологів, прийдеться заради ковідного пакету, закрити пологове відділення (бо там теж умовою фінансування є 4 анастезіолога на постійні основі), хірургічне відділення та загалом припинити надання будь-якої допомоги іншим хворим, через цю неадекватну вимогу у 4 анастезіолога, яку НСЗУ придумало з червня місяця, щоб обмежити фінансування лікарень, фактично поставивши питання ребром або-або, або лікуєте тільки ковід, припинивши надавати будь-яку іншу допомогу, або відмовляйтеся від ковідного пакету! Але потрібно пам’ятати, що є пацієнти з інсультом, інфарктом , пологи – їх ніхто не скасовував , і людям потрібна ця допомога!
Інакше виходить в стаціонарі тільки ковід, всі інші тихо помирають вдома?!
Тоді міністр відповів, що питання вже знято і є відповідна Постанова. Ось тут можете переглянути: https://cutt.ly/pRAiZdZ
Але як виявилось, ніхто цієї постави не бачив, НСЗУ теж, тому і далі вимагає умову не у 2 анастезіолога як це було під час 3 хвилі, а 4 для розгортання ковідних лікарень! Постанови, про яку каже міністр, й досі немає ніде, хоча вона є, але знайти її не може ніхто…
І це сильно ускладнює логіcтику в області, щодо маршруту пацієнта для хворих на COVID-19. Виходить, що маючи поряд оснащену лікарню, пацієнтів мають везти ледь не за 2 години від дому, бо у їх лікарні лише двоє анестезіологів. Наприклад, Бершадська лікарня має чудове оснащення. Цьогоріч там відкрито нове приймальне відділення на десятки мільйонів гривень, але через наявність лише двох анестезіологів заважає відкрити її для прийому ковід-пацієнтів.
Сьогодні на Вінниччині 14 медзакладів мають статус опорних для лікування пацієнтів з діагнозом COVID-19. Завантаженість всіх лікарень в цілому – 55% (врахувати потрібно, що багато ковідних хворих не враховано, бо вже поступають з негативним тестом ПЛР, якщо врахувати хворих з пневмонією, то цей показних сягатиме до 80%).
Найбільше завантажені лікарні у Гайсині -73%, Жмеринці – 61%, Могилів – Подільському – 73%, Вінницькій ЦРКЛ – 87%.
Але навіть, якщо все ж вдається відкрити нові ковідні відділення, то НСЗУ не укладає з ними договори та не виділяє грошей. Тобто, медики виконуються свою роботу, але на закупівлю ліків та доплати їм коштів немає. Ось Шаргородська лікарня, отримавши статус ковід-лікарні, втратив можливість отримувати кошти за пологи, а жінки народжувати в цій лікарні, де найкраще пологове відділення на Вінниччині. Такі дії неприпустимі!
Водночас також останніми днями ситуація із забезпеченням киснем ковідних хворих стає все напруженішою. Це якесь дежавю. Ми знову на порозі тих же проблем, що були навесні. Цього разу діяти потрібно швидко. Часу на розкачування немає.
Влада запевняє, що причина нестачі – у новому штамі ковіду, який настільки агресивний, що споживання кисню на одного пацієнта зросло щонайменше вдвічі, у порівнянні із весняним спалахом.
Єдиний шлях раз і назавжди вирішити цю проблему – встановлення потужних кисневих станцій, які можуть виробляти кисень з атмосферного повітря. Вінниччина на ці протреби отримає 17 млн. грн з держбюджету. Ми такі хотіли зробити в Шаргороді, Тульчині, Бершаді, але за весь рік, кошти не поступили, і от знову з’явилась можливість їх отримати на піку 4 хвилі! Але з огляду на тривалість процедур, кошти можуть не встигнути освоїти до кінця року. Їх треба обов’язково зробити перехідними.
Ми з колегами вже піднімали ці проблеми у своїх зверненнях до Кабінету Міністрів України, і не перестаємо акцентувати увагу уряду на необхідності оперативніше вирішувати такі кричущі проблеми. Сподіваємось на швидку реакцію.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.