Біографія

Народна депутатка України IX-го скликання, безпартійна, самовисуванка. Була обрана депутатом на одномандатному виборчому окрузі № 15 у Вінницькій області (Мурованокуриловецький, Томашпільський, Тульчинський, Чернівецький, Шаргородський райони) як самовисуванка, член депутатської групи «Довіра».

Лариса Миколаївна Білозір народилася 24 вересня 1981 року у селищі Тростянець Вінницької області, де провела своє дитинство та ходила до школи.

Її батько – Микола Іванович Кучер – працював агрономом, мати – Наталія Афанасіївна – була бібліотекарем. Вони навчили доньку любити рідну землю та поважати людей, які на ній працюють.


Після закінчення загальноосвітньої школи в с. Летківка Тростянецького району Вінницької обл. у 1998 – 2003 рр. навчалася в Інституті міжнародних відносин КНУ ім. Т.Шевченка, де здобула кваліфікацію «Магістра з міжнародних економічних відносин» та «Перекладача з англійської мови».


У 2004 році отримала ступінь магістра з бізнес адміністрування (MBA) Міжнародного інституту менеджменту, м. Брюссель, Бельгія. У 2008 році захистила дисертацію та здобула науковий ступінь кандидата економічних наук. Тема наукової роботи: «Формування глобальної регуляторної політики в сфері торгівлі сільськогосподарською продукцією». У 2016 році пройшла навчання в Школі місцевого самоврядування Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.


У період 2016 – 2017 рр. брала участь у програмі Української школи політичних студій (УШПС), після навчання була зарахована до Асоціації випускників УШПС. Під час навчання в цій школі була активною учасницею Всесвітнього форуму за демократію (World Forum for Democracy). У 2017 році отримала Диплом про закінчення Школи політичних студій Ради Європи.


Одружена. Чоловік Андрій, син відомого українського композитора Ігоря Білозіра, який був вбитий за свої патріотичні переконання, і народної артистки України Оксани Білозір. Виховують двох доньок.


У 2015 році Ларису Білозір було обрано депутатом Вінницької обласної ради VII скликання. У тому ж році вона стала головою постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва.

ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАДЛЯ ДОБРОБУТУ ЛЮДЕЙ

З 2015 по 2019 роки є членом комісії Вінницького обласного конкурсу розвитку територіальних громад; членом регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватись за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку; членом наглядової ради Регіонального благодійного конкурсу «Благодійна Вінниччина»; головою громадської організації «Життя та розвиток громад». Організація сприяє впровадженню реформи децентралізації влади в Україні, розвитку місцевих громад.

Л.Білозір має наступні нагороди:
2015 р. – переможець конкурсу «Покровитель Культури», Управління культури і мистецтва Вінницької облдержадміністрації; 2016 р. – переможець всеукраїнської премії «Жінка ІІІ Тисячоліття» у номінації Рейтинг, а також лауреат всеукраїнської премії «Покровитель Культури»; 2017 р. – Лауреат регіонального конкурсу «Благодійна Вінниччина» у номінації «Благодійник: неурядова організація». У 2017 р. – Благодійний фонд «Допомоги онкохворим дітям» став переможцем в номінації «Регіональна благодійність» у конкурсі «Благодійна Вінниччина».

Л.Білозір приділяє значну увагу розвитку міжпарламентських зв’язків між Верховною Радою України та закордонними Парламентами держав-партнерів України і є активним членом 8 груп міжпарламентських зв’язків, зокрема: з Сполученими Штатами Америки, Об’єднаними Арабськими Еміратами, Федеративною Республікою Німеччина, Китайською Народною Республікою, Державою Ізраїль, Литовською Республікою, Французькою Республікою, Швейцарською Конфедерацією. Також народний депутат є членом української частини Парламентського комітету асоціації та заступницею члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи.

3 вересня 2019 року Л.Білозір стала співзасновником Міжфракційного депутатського об’єднання «Рівні можливості», метою діяльності якого є покращення становища жінок у суспільстві, активізація суспільного діалогу щодо питань гендерної рівності та поваги до основоположних прав людини.

12 грудня 2019 року разом з 28 народними депутатами України для популяризації гуманістичних цінностей та захисту тварин від жорстокості заснувала Міжфракційне депутатське об’єднання «Гуманна країна».

Окрім того, Л.Білозір також входить до міжфракційних депутатських об’єднань: «ЕКОНОМІКА.NOW», «Вінниччина!», «За ФОПів», «Новий Київ», «Invest in Ukraine», «За доступні адміністративні послуги», «Спроможні громади – сильна Україна», «Захист прав дитини – пріоритет держави», «За права дітей з ООП», «Інтермаріум».

Характеризується сталими державницькими поглядами та патріотичними переконаннями, є активним провідником реформ у сферах адміністративно-територіального устрою держави, регіонального розвитку та місцевого самоврядування і забезпечує їх практичне втілення через проактивну законотворчу та комунікаційну діяльність.