Пройшло менше двох місяців з появи в Україні першого хворого на COVID-19. А зараз вже цифра інфікованих в країні більше 12 тис. осіб, з яких кожен п’ятий – медик! На Вінниччині цей показник ще вище: із 435 інфікованих, майже кожен третій – медик!

Лише за минулий тиждень число інфікованих медиків в Україні збільшилось на 600 осіб. На сьогодні загалом 2387 хворих медпрацівників, з яких 10 медпрацівників у важкому стані підключені до апаратів ШВЛ, 16 – померли.

На жаль, медичні працівники і досі залишаються малозахищеними у період епідемії як фізично, так і економічно. Щоб забезпечити на законодавчому рівні економічний захист нині в парламенті вже зареєстрований законопроєкт про страхування здоров’я та життя працівників охорони здоров’я.

Минулого тижня підписала колективну ініціативу, щодо проведення ще одного позачергового засідання парламенту, де необхідно негайно підтримати цю ініціативу! У разі швидкого розгляду вже з травня механізм страхування мав би бути запущений.

Також закликаю владу звертати увагу на кожен окремий випадок масового інфікування медиків в лікарнях, адже й досі у багатьох випадках ніхто з керівників не поніс відповідальності за свої необдумані рішення, що і призвели до негативних наслідків. Толеруємо непрофесійність?! Я переконана, що у кожного помилкового рішення є ім’я. І так звана «колективна відповідальність» не має стати ширмою, за якою можна приховати винних.

P.s. Дані НСЗУ, що зареєстровані в електронній системі на 15.04.2020-
З 540 медичних працівників з підтвердженим ПЛР до територіальних органів Держпраці надійшло тільки 104 повідомлення. Вінницька область- повідомлення тільки про 1 медика (в області їх 129 інфікованих)⁉️ Робиться все, щоб навіть при прийняті Закону страхові виплати були мінімальними.