Зберігати кошти можна буде в Укрпошті.

Щойно депутати проголосували за основу законопроєкт №2788-Д, який пропонує надати національному поштовому оператору можливості відкривати, вести й обслуговувати поштові рахунки клієнтів. Фактично пропонується привести до вимог сьогодення те, що пошта виконувала всі ці роки по лекалах початку 90-х. Для мешканців села у багатьох випадках пошта залишається єдиним джерелом отримання і пенсії, і соціальної допомоги, і адміністративних послуг, і замовлення товарів та ще багато чого, що для містян вже давно є звичним.

Що ще передбачає законопроєкт?
✅ Поштові рахунки «Укрпошти» фактично прирівнюватимуться до банківських.
✅ Це дозволить зараховувати на такі рахунки зарплати, пенсії, соціальні виплати, торговельні виручки, випускати платіжні картки.
✅ Для коштів, розміщених на поштових рахунках, будуть діяти такі ж обмеження, як і для грошей на банківських рахунках.
✅ Для здійснення фінансової діяльності «Укрпошта» матиме кореспондентський рахунок у Національному банку України та в інших банках, і стане учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Ця практика є досить поширеною у світі і зарекомендувала себе вкрай ефективно. Але і досі куточок цивілізації на селі зазвичай виглядає далеким від ідеалу. Мізерні зарплати рядових поштарів, та колосальні виплати ТОП-керівництву – це сьогодення у головній пошті країни.

Навіть після суспільного розголосу та підняття поштових тарифів ситуація не покращується. Поштарі й далі виконуючи колосальну роботу отримуючи копійки. І влада чомусь і досі закриває на це очі. Ось про що потрібно сьогодні вирішувати.