Перші 17 млн. грн для Вінниччини на придбання кисневих станцій, із 400 млн. грн, що були виділені раніше і “очікували” в Держказначействі, надійдуть на рахунки 9 опорних лікарень вже незабаром. Кошти нарешті розблоковані Міністерством охорони здоров’я. Це питання тримала на контролі весь минулий тиждень.
Також Верховній Раді прийшлось терміново втручатися в те, що давно мав зробити уряд, виділивши кошти на кисневі станції з атмосферного повітря ще на початку пандемії, щоб не залежати від постачання кисню в балонах чи ємкостях від заводів, а самотужки виробляти кисень на територіях лікарень. Хто винен, що це за 2 роки не зробили і хто відповідатиме на це питання в Україні важко отримати відповіді! Але нарешті хоч зрозуміли, що придбання та встановлення потужних кисневих станцій, які можуть виробляти кисень з атмосферного повітря – єдиний шлях подолати залежність лікарень від сторонніх постачальників, які в розпал пандемії припинили роботу по різним причинам.
Отже, щодо розподілу 17 млн грн. для 9 опорних лікарень Вінницької області, то вже звернулась до уряду, щоб ці кошти зробити перехідними, бо їх нереально реалізувати до кінця року! Визначені наступні лікарні першої хвилі, як матимуть змогу за державний кошт поставити кисневі станції:
? Шаргородська міська лікарня: субвенція на кисневу станцію потужністю 500 л./хв. -2,7 млн. грн.
? Ладижинська міська лікарня: субвенція на кисневу станцію потужністю 500 л./хв. –
1 млн. грн.
? Гайсинська центральна районна лікарня: субвенція на криогенний газифікатор 5 м.куб. – 1, 5 млн. грн.
? Барська міська лікарня: субвенція на кисневу станцію 200 л./хв. – 2 млн. грн.
? Жмеринська центральна районна лікарня: субвенція на
кріогенний газифікатор 6-10 м.куб. – 2,2 млн. грн.
? Калинівська центральна районна лікарня: субвенція на
кріогенний газифікатор 6-10 м.куб. – 1,9 млн. грн.
? Могилів-Подільська ОЛІЛ: субвенція на
кріогенний газифікатор 5 м.куб. – 1,5 млн. грн.
? Вінницький обласний клінічний фтизіопульмонологічний: субвенція на кисневу станцію потужністю 500 л./хв. – 2,7 млн. грн.;
? КНП «Немирівська міська лікарня» Немирівської міської ради: субвенція на
кріогенний газифікатор 5-10 м.куб. – 1,5 млн. грн.
Для решти 12 медзакладів області, що також визначені опорними по лікуванню COVID-19, фінансування також передбачено.
Минулого тижня ми з колегами у Верховній Раді України проголосували виділення ще 800 млн. грн на кисневі станції з атмосферного повітря, з яких:
▪️ 650 млн. грн – на централізовану закупівлю кисневих станцій для опорних закладів охорони здоров’я;
▪️ 150 млн. грн – на закупівлю опорними закладами здоров’я послуг щодо проектування та встановлення кисневих станцій.
На жаль, це рішення затягнули. Лише після того, як всі фракції зібрали підписи для скликання позачергової сесії, рішення про виділення додаткових коштів на кисень було винесено на розгляд парламенту!
Ми зробимо усе, щоб з наступної державної субвенції, яка планується у розмірі 800 млн грн., було виділено кошти на закупівлю кисневих станцій для тих опорних лікарень по ковід-19 (їх сьогодні 21 по області), які не мають таких станцій і не попало в перший етап забезпечення, а це лікарні Бершадської, Тростянецької , Томашпільської, Тульчинської, Ямпільської, Хмільницької та Вінницької громад.
Буду знову звертатися до уряду та бюджетного комітету, щоб ці кошти обов’язково зробили перехідними! Ми цього фактично вимагаємо! На календарі вже листопад, очевидно освоїти ці кошти лікарні просто не встигнуть. Як доказ, кріоциліндр кисневої станції за регламентами виготовляється протягом 3-х місяців. Придбання самих станцій та їх монтаж здійснюється теж в такий же період.