Цей законопроект передбачає з 1 жовтня 2020 року до кінця року закупівлю одноразової допомоги «пакунок малюка» здійснювати через Управління ООН з обслуговування проектів, а з нового року – вже власними силами держави через публічні закупівлі.

Запровадження Мінсоцполітики змін у цьому процесі – той випадок, коли ніби хороші ініціативи в державі перетворюється на проблеми для їх громадян. Монетизація допомоги для батьків новонароджених замість видачі так званого “Пакунку малюка” – якраз приклад цього твердження.

З весни цього року, через те, що уряд вирішив централізувати закупівлі майже на 1,22 млрд. для більше ніж 300 тис. малюків, через зрив цього тендера в деяких регіонах країни батьки перестали отримувати такі пакунки.

Навіть Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ який впроваджував цей пілотний проект оприлюднив заклик до Кабміну відновити послугу «пакунок малюка» і не замінювати її грошовими виплатами. Адже, щоб отримати обіцяні 5 тис. грн., при народженні дитини, батькам потрібно обходити цілу низку кабінетів та зібрати пакет документів, і навіть після цього, щоб витратити надані на спеціалізовану банківську карту кошти – потрібно йти у магазини, перелік яких визначили в профільному міністерстві.

Ця історія має стати уроком для всіх!

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.