Щойно закінчилося друге засідання Комітету ВР з питань організації державної влади, самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Розглядали чотири важливих законопроекти.

Першим питанням для розгляду був законопроект щодо удосконалення нормування у будівництві (№1052). Його автори пропонують відмовитися від радянських норм і удосконалити нормування у будівництві задля створення умов для запровадження інноваційних та прогресивних технологій як в країнах ЄС, США, Канаді, Японії та ін.
Цей законопроект особисто представила міністр розвитку громад та територій Олена Бабак.

Зауважу, що такий підхід виказує повагу як до законодавчих інституцій, так і до профільного Комітету. Якщо кожен міністр представлятиме ініціативу свого міністерства, це позитивно вплинуло б на результат.

Другим питанням Комітет розглядав Проект Закону щодо удосконалення адміністративних послуг. Автори законопроекту №1081 запевняють, що прийняття закону забезпечить цілу низку проблемних наразі питань, зокрема, скорочення термінів надання адміністративних послуг, підвищення їхньої якості, зниження корупційних ризиків при наданні адмін послуг у будівництві, забезпечення публічності в наданні цих послуг тощо.

Два останніх були Законопроекти Президента.

Історичним проектом вважаю законопроект 1012 щодо імпічменту. Нагадаю, що законопроект передбачає парламентський контроль за дотриманням главою держави Конституції та Законів України, По суті, цей законопроект ініціювався як система стримувань та противаг, яка забезпечить практичну реалізацію процедури імпічменту Президента України. Доленосна для країни ініціатива викликала її жваве обговорення. В результаті рішення було прийнято на користь законопроекту.

Слідуючий законопроект Володимира Зеленського – «перезавантаження державної влади». Проект Закону №1066. Його метою та завданням є спрощення порядку прийняття на державну службу та звільнення з неї, підвищення відповідальності державних службовців за досягнення результатів їх діяльності, а також запровадження можливості контрактної державної служби тощо.

Зауважу, що напередодні засідання Комітету в рамках відповідного Підкомітету дискутували щодо законопроекту про державну службу №1066. Було прийнято рішення про доопрацювання проекту, бо ціла низка питань цією ініціативою не врегульовано.

Так, я згідна з тим, що введення контрактної служби може пришвидшити підбір кадрів, та заповненню вакантних посад. У той же момент, законопроект не передбачає процедури підписання контракту, та буде регулюватись Кабміном. Тому вказати, який перелік посад можуть належати до контрактної служби, а також істотні умови таких контрактів.

Далі обговорили питання адміністративно-територіального устрою. В рамках декомунізації, пропонувалося перейменування 4 сіл в Одеській, Іванофранківській та Харківській областях. Комітет підтримав ініціативу.

Засідання було змістовним. Попереду погоджувальна рада і голосування ВР.

 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.