У мене чимало звернень щодо покращення якості мобільного зв’язку у громадах округу. Зокрема у селах Мурованокуриловецької, Шаргородської, Томашпільської, Тульчинської та інших громад. Скрізь мешканці скаржаться на швидкість мобільного Інтернету, та на якість зв’язку. Інколи мобільну мережу потрібно шукати десь на пагорбі.
‼️Я неодноразово зверталась до Міністерство цифрової трансформації України та безпосередньо до великої трійки мобільних операторів, щодо вирішення цих питань. Але як виявилось, навіть коли у мобільних операторів є бажання та ресурс, щоб розширити покриття та встановити своє обладнання, заважає бюрократія.
✅Сьогодні Верховна Рада України зробила перший крок для вирішення цієї проблеми у селах.
?Нині, щоб побудувати нову базову станцію мобільних операторів, і тим самим розширити мережу мобільного зв’язку та швидкісного Інтернету, потрібно від 240 до 330 днів! Це виділення та оформлення земельної ділянки для будівництва базової станції, розробка детального плану території та його погодження і затвердження.
?Проголосований у першому читанні законопроєкт №5811 має усунути такі бюрократичні перепони та максимально спростити процедури отримання мобільними операторами таких земельних ділянок. Йдеться про спрощення процедури отримання мобільними операторами права на користування земельними ділянками до 0,05 га для розміщення веж мобільного зв’язку.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.