Все більших обертів набирає соціальна акція «Лікар у село» запроваджена головою ГО «Життя та розвиток громад», депутатом Вінницької обласної ради Ларисою Білозір. Цього разу  лікарі робили обстеження мешканців села Зведенівка, Шаргородського району.

Зокрема, місцеві мешканці отримали консультації від сімейного лікаря та офтальмолога, пройшли обстеження на кардіографі та глюкометрі.

Як завжди прийом тривав більше запланованого часу, лікарі не завершували свою роботу до останнього бажаючого обстежитися, а їх було 79. Люди так бажали потрапити на прийом, що їм навіть не завадила злива та негода на вулиці.

Після консультацій у офтальмолога, як і у всіх попередніх та у всіх наступних селах, де будуть прийоми, пацієнти, які отримували рекомендації від лікаря носити в повсякденному житті окуляри, отримували їх безкоштовно.

Сімейний лікар разом з медсестрою провели бажаючим 60-м громадянам аналіз крові на цукор та кардіограму, виміряли тиск та надали консультації щодо лікування. Крім того, після таких обстежень одну людину було направлено на термінову госпіталізацію до центральної районної лікарні, оскільки аналізи свідчили про можливість інфаркту і навіть загрозу коми.

«З огляду на цей випадок, я прийняла рішення оголосити свою соціальну акцію безстроковою. Оскільки цей випадок, ще раз доводить надзвичайну необхідність постійних прийомів лікарів в селах. Я сподіваюся, що в рамках дії моєї соціальної ініціативи, максимальна кількість мешканців сіл отримають кваліфіковані консультації та обстеження у себе в селах, не їдучи в районні центри та не вистоюючи черги», – наголосила Лариса Білозір.

Лікарі з таких спеціальностей, як кардіолог, терапевт, офтальмолог, травматолог оглянули людей вже в 15 селах різних районів Вінниччини, а саме Тростянецькому (села Нова Ободівка, Глибочок, Скибинці), Шаргородському (села Лозова, Будне, Перепільчинці, Стрільники, Зведенівка), Чернівецькому (Біляни) та Тульчинському (села Шпиків, Печера, Кирнасівка, Щура-Копіївська, Журавлівка). Зокрема, консультації лікарів отримали понад 1350 осіб.

Нагадаємо, що найближчим часом прийоми відбудуться в селах Руданське Шаргородського району, Березівка Чернівецького району, Клебань Тульчинського району.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.