Ініціатива про скасування другого туру місцевих виборів – нездійсненне бажання чиєїсь уяви. Чомусь у нас повелось, що дуже часто політичну доцільність ставлять вище будь-яких важливих для країни змін. Очевидно, що зареєстрований у Парламенті Проект Постанови №4234 “Про скасування другого туру місцевих виборів для протидії поширенню коронавірусу до закінчення карантину” – суперечить Конституції України і порушує виборчі права громадян.

Дивно, коли ініціаторкою змін до чинного виборчого законодавства є членкиня Комітету з питань аграрної та земельної політики ВРУ. В той час, коли це в компетенції нашого Комітет держвлади, місцсамоврядування, регрозвитку та містобудування. Ще дивніше, коли це відбувається за кілька днів до важливого голосування.

Сумно, що хтось, керуючись своїми політичними чи особистими інтересами, береться втручатись у те, чого зовсім не розуміє. То чому ж скандальна постанова №4234 нежиттєздатна? Бо перенесення другого туру виборів фактично залишить міста без легітимної влади!Такими законодавчими дурницями нас знову відволікають від основного – важливості цього волевиявлення для кожного мешканця України.

Адже після 25 жовтня нас очікує серйозне переформатування адміністративно-територіального устрою країни. А це передача і повноважень, і ресурсів на місця.

Тому ці вибори – перші, коли українці обирають собі місцеву владу у якої будуть реальні важелі для ефективного управління та контролю у своїх громадах.

Я закликаю колег припинити політичні ігрища на цій темі, бо місцеві вибори – це про громади, про їх розвиток, а не про політику!

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.