«Кімната без книг — те саме, що тіло наше без душі», – казав Цицерон. І справді, книга є одним з головних культурних продуктів, а читання книг – необхідною умовою формування зрілої людини і розвинутого суспільства.

На жаль, стан читання, книговидання і книгорозповсюдження в Україні є без перебільшення катастрофічним і стрімко погіршується.

Тому держава просто зобов’язана вирішити проблему збереження історичних традицій, культурних та моральних цінностей нашого суспільства та підтримувати українську мову, культуру та історію.

Тому рада була разом з колегами-парлементарями зареєструвати законопроєкт #6287 щодо стимулювання розвитку книговидання і книгорозповсюдження.

Ми пропонуємо, щоб 1 січня 2023 року новонароджені українці разом зі свідоцтвом про народження могли отримувати сертифікат на придбання книг державною мовою.

Якби сертифікати держава дарувала вже сьогодні, на кожен із них можна було б придбати українських книжок на 713 гривень.

Українські книгарні також отримуватимуть від держави субсидії на оренду приміщень.

В законопроєкті механізми забезпечать зростання мережі книгарень, накладів та асортименту книг, переваження читання книг українською мовою на всій території країни, значне зменшення руйнівного впливу держави-агресора на український книжковий ринок.

Кожна видана книжка вже є початком для локальної зміни в культурі й дає поштовх до наступних кроків, від яких залежить майбутнє держави.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.