Голова ГО «Життя та розвиток громад» Лариса Білозір в селі Кирнасівка, Тульчинського району взяла участь у інформаційно-просвітницькій зустрічі з місцевими депутатами на чолі з селищним головою Тамарою Процишин.

Лариса Білозір: «Спроможність громади визначають не гроші, а люди, свідомі, ініціативні та активні»

Під час зустрічі було обговорено питання долучення смт. Кирнасівка до процесів децентралізації у частині приєднання до існуючої чи формування нової об’єднаної громади. Нині у селищі активно обговорюють два шляхи подальшого руху до цього: приєднання до Тульчинської ОТГ, або ж створення власної громади об’єднавшись із сусіднім селом Ілляшівка, Тростянецького району.

Прибічники утворення Кирнасівської ОТГ наполягають, що цей варіант кращий, адже, мовляв, уже потужна громада з майже 5-тисячним населенням, може стати адміністративним центром можливого нового об’єднання.

Лариса Білозір: «Спроможність громади визначають не гроші, а люди, свідомі, ініціативні та активні»

Однак, за показниками 2017 року можна констатувати, що умовна  Кирнасівська ОТГ, до якої увійде також Ілляшівка, все ж буде дотаційною та не зможе існувати без підтримки держави, що руйнує саму суть реформи. Крім того, таке можливе об’єднання не відповідає моделі переліку перспективних адмінцентрів Мінрегіону.

Водночас існуюча Тульчинська ОТГ була однією з найперших громад, які не побоялись відповідальності і об’єдналися. Наразі, досить перспективна громада, яка фактично утримує все на свої плечах – садочки, школи, соціальні об’єкти, реалізовує розвиткові проекти.

Все ж, будь-який із цих шляхів складний, але обирати потрібно уже зараз, підкреслили присутні на засіданні депутати Кирнасівської селищної ради.

Як голова комісії з питань місцевого самоврядування Лариса Білозір, закликала громаду Кирнасівки до активного процесу об’єднання і пообіцяла підтримати їх при будь-якому рішенні: чи то по приєднанню до Тульчинської ОТГ, чи то стати адміністративним центром, створивши власну ОТГ. Але у будь-якому випадку громада Кирнасівки має отримати максимум користі від процесу об’єднання.

«Я переконана, що спроможність громади визначають не гроші, а люди, свідомі, ініціативні та активні, які здатні та хочуть змінити не тільки своє життя, а й цілої громади.  Не потрібно боятися змін, потрібно йти на об`єднання. Адже ми бачимо на досвіді Томашпільської, Тульчинської, Шпиківської, Тростянецької об’єднаних територіальних громад, що такий курс – курс вперед –  дає можливість розвивати громади власними руками, а не чекати манни небесної з Києва. Люди тут обрали справжніх господарів, які змотивовані розвивати свої громади. На мою думку, на першому місті має бути якість життя людини – відремонтовані та оснащені школи, дитсадки, культурні та медичні установи, освітлені вулиці, облаштовані площі, облагороджені парки, розчищені водойми, проведені водогони, організоване дозвілля дорослих та дітей. Тому я й намагаюся пришвидшити децентралізацію та залучити державні, грантові й проектні  кошти в соціальний розвиток області», – наголосила Лариса Білозір.

Крім того, вона додала, що у вересні 2018 року разом з Асоціацією Агентств регіонального розвитку України буде розпочато проект “Розбудова Тульчинської об’єднаної територіальної громади за рахунок внутрішніх ресурсів”. Це буде Школа соціальної економіки для ініціативних громадян Тульчинської ОТГ з метою розвитку Практичних територіальних співтовариств в рамках громади.

Лариса Білозір: «Спроможність громади визначають не гроші, а люди, свідомі, ініціативні та активні»

В Україні вже є понад 700 об’єднаних територіальних громад, з яких на території Вінниччини – 35, де проживає близько 20% населення області. Ці громади можуть стати взірцем для інших, адже на власному прикладі доводять, що пройдений ними шлях до об’єднання хоч і не легкий, але поступальний до якісних змін. Водночас все ж є чимало громад мешканцям яких ніби і набридло чекати покращення життя, але впроваджувати реформи вони й досі бояться.

Невдовзі у Кирнасівці пройдуть громадські обговорення та винесення питання на сесію селищної ради для прийняття відповідного рішення. Але при усіх проблемах з якими стикаються нові ОТГ, громада ще жодного населеного пункту в Україні не висловила бажання вийти зі складу об’єднаної громади.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.