В рамках соціальної ініціативи “Лікар у село” проводиться вже другий місяць по суботам прийоми лікарів у селах Вінниччини.

“Лікар у село” – Сільниця, Деребчин та Моївка

Цього разу – це Сільниця, Деребчин та Моївка. Організатори ініціативи намагаються їхати в ті села, де немає ні сімейного лікаря, ні медсестри на постійній основі.

“Лікар у село” – Сільниця, Деребчин та Моївка

В селі Сільники лікар виїзджає раз на тиждень, він також закріплений ще за 5 селами, на ФАПі працює лише одна санітарка, яка доглядає приміщення, отоплює дровами. З новими розпорядженнями від МОЗ, зарплату медпрацівникам тепер мають забезпечувати органи місцевого самоврядування, до більшості районів і сільських рад це було доведено нещодавно, коли вже бюджети були прийняті, а в таких маленьких селах взагалі немає можливості тягнути ще ФАПи, багато приймають рішення скоротити технічних персонал, але в більшості сіл отоплюють приміщення грубами і дровами. Виникає питання, хто тепер буде прибирати та отоплювати…лікарі?!

“Лікар у село” – Сільниця, Деребчин та Моївка

Питань більше ніж відповідей. Медична реформа в дії на селах… окрім негативних відгуків та обурення, на жаль,  інших відгуків не має під час зустрічей медпрацівників із людьми на селі…

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.