Міністерство освіти і науки рекомендує закладам освіти вже оголосити канікули!

Міністерство освіти і науки рекомендує закладам освіти вже оголосити канікули!

Міністерство освіти і науки рекомендує закладам освіти вже оголосити канікули!
Зазвичай вони починались з 25 жовтня.

Офіційна причина – у зростанні кількості хворих на COVID-19. Але, очевидно, не лише це спонукало уряд достроково закрити школи. Ситуацію з відсутністю газопостачання бюджетних установ й досі до кінця не вирішено!

Всі ці тендерні закупівлі газу для опалення шкіл, дитячих садочків, лікарень в громадах нині не відбуваються через не бажання газопостачальних компаній брати у них участь. Справа в тому, що ціна у 30-35 грн. за 1 куб м газу, яку закладають громади у такі тендери, вже зараз не задовольняє постачальників. Представники газових компаній мотивують це ціною газу на європейських хабах. Станом на сьогодні вона вже перевалила за 47 грн. за 1 куб м.

Значний ріст цін на природний газ потребує додаткових бюджетних витрат на опалювальний період. Адже в бюджетах громад були закладені зовсім інші ціни на енергоносії – приблизно 10 грн. за куб. м газу. Відповідно коштів на оплату природного газу за такими космічно-високими цінами громадам вистачить тільки на тиждень-два!

Підписаний нещодавно Меморандум зі шляхами вирішення більшої частини питань, й досі не за працював.

Після проведених в уряді селекторів, в областях відбулися засідання техногенних комісій, якими були оголошені надзвичайні ситуації регіонального рівня через дефіцит газу для бюджетних установ. Все для того, щоб громади мали можливість укласти договори купівлі газу з ГК «Нафтогаз Трейдинг» за пришвидшеною процедурою.

Але державний монополіст ГК «Нафтогаз Трейдинг» очевидно не дуже переймається тим, що опалювальний сезон фактично вже має розпочатись, і лише сьогодні опублікував Договір на постачання природного газу для бюджетних установ та організацій. За його умовами громадам пропонується купувати газ для опалення шкіл, садочків, лікарень та інших адмінбудівель у державної компанії за ціною приблизно 16 грн за 1 куб. м.

Але дедалі частіше ми чуємо нарікання від очільників громад, що ті об’єми газу, які пропонує ГК «Нафтогаз Трейдинг» за пільговою ціною, менші ніж це необхідно для проходження усього опалювального сезону. Мовляв, решту купуйте по ринковій вартості.

Тож ми разом з колегами по Депутатська група “Довіра” закликаємо Кабінет Міністрів України вжити невідкладних заходів та запланувати виділення субвенції з державного бюджету на оплату природного газу для закладів освіти та медицини в громадах.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.