Як ви гадаєте, чи маєте Ви право на доступ до медичної допомоги та захист?! ? Юридично так. Але якщо Ви живете у віддаленому від столиці містечку, селі або селищі, по факту таке право у Вас забирають.

У зв’язку з реформуванням системи охорони здоров’я мешканці деяких сіл не отримують належної медичної допомоги, зокрема у Вінницькій області. Щоб захистити конституційне право людей на отримання медичної допомоги, почала комунікацію з новим міністром МОЗ Зоряною Скалецькою.

ℹ️Сьогодні, 4 вересня, на її першій прес-конференції для ЗМІ я вдруге, після складання присяги нардепами 29 серпня, говорила з міністром щодо вирішення проблеми надання належної меддопомоги людям. Я передала пані Зоряні своє звернення з інформацією щодо реального стану речей на 15-му окрузі.

?Мої пропозиції:

Відмовитися від оптимізації і без того критично малої кількості ФАПів та амбулаторій. Наразі ціла низка людей не отримують медичну допомогу, а сільські медики залишилися без роботи.

 Вирішити проблему з реалізацією держпрограми «Доступні ліки». Життєво необхідно переглянути порядок отримання доступних ліків за місцем проживання. Я отримала сотні скарг від літніх людей, котрі не можуть отримувати е-рецепти, бо в них немає смартфонів й інтернету. Наші бабусі й дідусі вимушені долати сотні кілометрів, витрачати не менш 100 грн на дорогу, щоб отримати ліки за 12-20 грн. Впевнена, що це антисоціальний крок держави до громадян.

 Розглянути можливість дофінансування амбулаторій та ФАПів. Наразі реформою не передбачено фінансування ФАПів. Це завдання перекладено на місцеве самоврядування. І якщо ОТГ більш менш справляються з фінансуванням, то сільські ради – ні. Бо місцева влада ледь покриває 0.75 ставки. Звісно, зарплати виходять мізерні, фельдшер має і медичну допомогу оказати і обов’язки кочегара виконувати тощо. Відповідно країна втрачає медпрацівників, бо люди не можуть працювати на таких умовах. До прикладу, медичні працівники ФАПів Томашпільського району не отримували заробітну плату впродовж чотирьох місяців.

 Урегулювати роботу місцевих аптек, кількість яких постійно зменшується.

 Розглянути можливість відновлення роботи КП Центр дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» щодо трансплантації та поновлення на роботі лікарів під керівництвом Світлани Донської та Олега Рижака, а також проведення аудиту роботи керівництва лікарні. Наразі в черзі стоїть біля 100 дітей та 300 заяв на лікування. Реформування та реорганізація попереднього керівництва призвели до призупинення трансплантації кісткового мозку від родинного донору та часткового сумісного донора. В результаті проведених заходів більша частина дітей не отримала високоякісну медичну допомогу та були вимушені лікуватися за кордоном. Більшість дітей загинули, так і не дочекавшись трансплантації. На сьогоднішній день Україна є однією з трьох країн Європи, де трансплантація від неродинного донору не проводилась та не проводиться.

 Також я звернулася до міністра МОЗ з проханням оплатити лікування двох маленьких дітей, а саме Дмитра Поковба та Давіда Інденко. Два роки тому вони потребували трансплантації кісткового мозку від неродинного донору за кордоном. Відповідні документи було направлені Комісією Міністерства охорони здоров’я України з питань направлення дітей для лікування за кордон в Університетську клініку Барселони сан Жуан де Део. Протягом двох років МОЗ не профінансувало лікування Давіда та Дмитра.

?Чекаю на вивчення мого депутатського звернення та продовження професійної комунікації.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.