Наш Комітет держвлади, місцсамоврядування, регрозвитку та містобудування на своєму засіданні підтримав відповідний законопроєкт № 5817 та рекомендує його прийняти за основу та в цілому!
Чинні норми Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» і зараз передбачають можливість проведення онлайн-засідань місцевих рад, їх комісій та виконавчих органів, але лише з обмеженого кола питань. Наприклад, невідкладного внесення змін до місцевого бюджету, або ж питань щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Тож після входження будь-якого регіону країни до “червоної зони” по COVID-19 , робота місцевих рад фактично блокується.
У той же час Регламент Верховна Рада України у цьому питанні більш гнучкий, та дозволяє проведення онлайн-засідань своїх комітетів чи інших заходів. Тож новий законопроєкт, це про рівні можливості та правила гри під час карантину для всієї країни.
Що пропонується дозволити і на місцях практику дистанційних засідань, за потреби. Законопроєкт стосується як сільських і міських, так і районних та обласних рад. Також передбачена онлайн-трансляція засідань. Виключенням є лише розгляд питань, що вимагають таємного голосування. Порядок проведення визначається Регламентом.
Тепер слово за парламентом!

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.