19 серпня у с. Біляни Чернівецького району відзначили День села та День останнього снопа.

19 серпня у с. Біляни Чернівецького району відзначили День села та День останнього снопа.

Символічно, що урочистості припали на велике релігійне свято Яблучний Спас.

Масштабні, як для села, святкування також приурочили до Дня Державного прапора та Дня Незалежності України, які українці відзначатимуть за кілька днів.

Для мешканців села це чудова нагода відволіктися від буденних справ та зібратися усією громадою поспілкуватися та подивитись виступи талановитих односельчан на підготовленому працівниками місцевого будинку культури концерті. 

Не обійшлось на святі без подарунків від гостей.

Депутат Вінницької обласної Ради, голова ГО «Життя та розвиток громад» Лариса Білозір, яку громада запросила на святкування, передала колективу та вихованцям місцевого садочка “Вишенька” сертифікат на придбання газової плити на кухню. Незадовго до цього, до благодійниці звернулися батьки дошкільнят з проханням допомогти у заміні кухонного обладання, адже стара плита для приготування їжі вийшла з ладу. Зараз садочок відвідують більше 20 діток.

Перша згадка про село Біляни датована 1384 роком. Нині громада села славиться своїми чудовими краєвидами. Поблизу села знаходиться лісовий заказник місцевого значення Моївська дача. В селі працює Білянська ЗОШ І-ІІІ ст., також є бібліотека, будинок культури, дитячий садочок, фельдшерсько-акушерський пункт, також православна церква Івана Богослова, млин (олійня).

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.