На Вінниччині розширено перелік опорних лікарень для госпіталізації пацієнтів з COVID-19.
?Напередодні, 28 жовтня, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко затвердив Розпорядження, яким розширив географію закладів по Україні.
✅Зокрема, на Вінниччині тепер додались Бершадська окружна лікарня інтенсивного лікування та Тростянецька центральна районна лікарня та Немирівська міська лікарня. Раніше – Шаргородська міська лікарня.
‼️Це ті заклади, щодо яких я зверталась до міністра. Адже до цього, хворих на ковід пацієнтів, наприклад, із Бершаді чи мого рідного Тростянця, мусили везти за 100-150 км до інших медзакладів, хоча і там, і там є свої добре оснащені лікарні, які під час третьої хвилі коронавірусу вже приймали на лікування хворих.
☑️Також, нарешті, було внесено зміни до Постанови, щодо кількості лікарів-анестезіологів. Тепер для функціонування ковідних відділень їх потрібно двоє, замість чотирьох. Це дало можливість відкрити розгорнути ковідні лікарні другої хвилі та залишити роботу пологових відділень в Шаргороді і Бершаді.
?Водночас також останніми днями ситуація із забезпеченням киснем ковідних хворих стає все напруженішою. Це якесь дежавю. Ми знову на порозі тих же проблем, що були минулої зими. Цього разу діяти потрібно швидко. Часу на розкачування немає.
Влада запевняє, що причина нестачі – у новому штамі ковіду, який настільки агресивний, що споживання кисню на одного пацієнта зросло щонайменше вдвічі, у порівнянні із весняним спалахом.
✳️Єдиний шлях раз і назавжди вирішити цю проблему – встановлення потужних кисневих станцій, які можуть виробляти кисень з атмосферного повітря і не залежить від заводів, які в розпал пандемії припинили роботу по різним причинам. Вінниччина на ці потреби отримає 17 млн. грн з держбюджету. Ми такі хотіли зробити в Шаргороді, Тульчині, Бершаді, але за весь рік, кошти не надходили, і от лише на піку 4 хвилі знову з’явилась можливість їх отримати! Хоча вже нині медики вказують, що розмір субвенції потрібно збільшити принаймні вдвічі, як і потужність пропонованих станцій. Як приклад, для Шаргородської міської лікарні, при максимальному завантаженні, вихідна потужність кисневої станції має становити не менше 1000 л/хв, а їм нині пропонують на половину менше.
Також варто зауважити, що на календарі вже кінець жовтня, очевидно освоїти ці кошти лікарні просто не встигнуть. Тож дуже потрібно, щоб киснева субвенція була перехідною. Як доказ, кріоциліндр кисневої станції за регламентами виготовляється протягом 3-х місяців. Придбання самих станцій та їх монтаж здійснюється теж в такий же період. А ми маємо ще не розблоковані кошти по цій субвенції.
Ми з колегами вже піднімали ці проблеми у своїх зверненнях до Кабінету Міністрів України, і не перестаємо акцентувати увагу уряду на необхідності оперативніше вирішувати такі кричущі проблеми. Сподіваємось на швидку реакцію.
?Заклади першої хвилі:
?Вінницька обласна клінічна дитяча інфекційна лікарня
?Вінницька міська клінічна лікарня №1
?Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування
?Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня
?Клінічний центр інфекційних хвороб
?Вінницький обласний клінічний фтизіопульмологічний центр
?Заклади другої хвилі:
?Гайсинська центральна районна лікарня
?Барська міська лікарня
?Жмеринська центральна районна лікарня
?Ладижинська міська лікарня
?Калинівська центральна районна лікарня
?Шаргородська міська лікарня
?Вінницька міська клінічна лікарня №3
?Немирівська міська лікарня
?Бершадська окружна лікарня інтенсивного лікування
?Тростянецька центральна районна лікарня
?Заклади резервної хвилі:
?Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня
?Хмільницька центральна районна лікарня

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.