Наша ТСК на захист прав дітей розпочала свою роботу. Провели перше засідання. Разом з колегами маємо проаналізувати дотримання законодавства під час здійснення деінституалізації, яка триває в Україні з 2017 року. Простіше кажучи завдання цієї реформи, щоб діти не виховувалися в інтернатах, а в сім’ях.

Ідея, в своїй основі, вірна. Втім, як це у нас часто буває, вона проводиться бездумно. Тож батьки дітей з інвалідністю масово звертаються до нас, щоб ми захистили їх права від свавілля чиновників.

Замість того, щоб дійсно створити малі дитячі будинки, трансформувати будинки дитини у центри реабілітації, розвинути та удосконалити процес усиновлення та прибрати корупцію, підтримати прийомні сім’ї та опікунів, сім’ї які знаходяться в складних життєвих обставинах, розвивати соціальні послуги та інклюзію, – взялися бездумно закривати санаторні, спеціалізовані та спеціальні школи. Тим самим позбавивши дітей з особливими освітніми потребами права на якісну освіту, адаптацію, самореалізацію, і, як результат, відправити малечу сидіти вдома.

Водночас такі заклади існують по всьому світу поряд з інклюзією, яка у деяких випадках просто не працює. Діти не тільки навчаються в таких школах, а й проходять реабілітацію.

Ми маємо не допустити порушення прав десятків тисяч дітей на освіту згідно їх потреб, не допустити зруйнувати прекрасну базу спеціальних та санаторних шкіл, працю колективів, фахівців, педагогів, лікарів. Створення ТСК має на меті розгляд перебігу цієї реформи, аудит коштів на її реалізацію, і головне виправити ті помилки, що були допущені і захистити батьків та їх дітей з ООП, довести їх Конституційне право отримувати освіту в таких закладах.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.