Четвертий рік поспіль на Вінниччині ми навчаємо представників громад написанню проектів для участі в обласному конкурсі розвитку територіальних громад.

За цей час така співпраця стала дієвим механізмом покращення діяльності місцевих рад у напрямку залучення грантових коштів. Для багатьох, робота над проектами – це порівняно нові завдання, що ставляться перед людьми, задіяними в публічному управлінні, яким часто не вистачає ресурсів, досвіду чи навіть знань у проектній діяльності.

Тому проведення начальних форумів для представників місцевих громад з написання проектів покликані допомогти громадам освоїти цей напрям.

Навчання, яке ми провели минулого року, пройшло успішно і дало свої позитивні результати. Кількість поданих та реалізованих проектів у районах, де ми працювали, збільшилась від двох до чотирьох разів. Загалом, вдалося залучити майже 33,4 млн. грн. на фінансування 94 проектів у яких ми виступили співфінансистами загалом на більші ніж 1 млн. грн.

Як член конкурсної ради, хочу зазначити, що вважаю конкурс одним з найпрозоріших та успішних, який в умовах обмежених фінансових ресурсів для розвитку в громадах є альтернативним шляхом фінансування та залучення додаткових коштів через участь у грантових програмах та проектах.

Цьогоріч ми також будемо підтримувати ініціативи громад на усіх етапах. Вже зараз ми консультуємо громади на етапі написання та оформлення проектів, а в подальшому ГО «Життя та розвиток громад», яку я очолюю, готова виступити у цих проектах співфінансистом.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.