Вітаю співочі колективи з Шаргородщини та Томашпільщини з блискучими виступами на Обласному святі фольклору ім. Гната Танцюри.

Український фольклорист, етнограф, краєзнавець, педагог Гнат Трохимович Танцюра – народився в 1901 році в селі Зятківці Гайсинського району. Впродовж сорока шести років він записав тексти 5 тис. пісень, 928 казок, легенд, переказів, 1536 прислів’їв, 615 загадок, 800 весільних пісень, 200 записів дитячого фольклору. І цей творчий доробок безцінний!

Обласне свято фольклору проводиться щорічно і сьогодні на батьківщину фольклориста приїхали 24 колективи з різних куточків Вінниччини. Приємно, що серед учасників – народний аматорський ансамбль “Оксана” будинку культури села Покутино Шаргородського району, народний аматорський чоловічий фольклорний ансамбль народної пісні “Явір” з Мурафської ОТГ, народний аматорський фольклорно-етнічний ансамбль “Русава” та дитячий фольклорний ансамбль “Русавонька” Снітянського будинку культури Томашпільського району. Їх майстерність та творчі уміння високо оцінили глядачі фестивалю.

Свято пісень і краси дарує незабутні враження, неповторні пісні, гарний настрій та розмаїття рушникового дефіле та українського орнаменту на сорочках. Саме це і примножує звичаї, традиції нашого неповторного українського роду.

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.