Жовтень став ювілейним в міжнародних партнерських відносинах між Вінницькою областю і Сьвєнтокшиським воєводством Республіки Польщі. Наші регіони відзначили 60-річчя дружніх стосунків, адже саме 8 жовтня 1958 року між керівництвом Вінницької області та на той час ще Келецького воєводства було підписано Угоду про співробітництво, яка започаткувала співпрацю між двома регіонами.

За цей час відбулось чимало історичних подій, які змінили історію двох держав. Однак, два дружні регіони пліч-о-пліч, об’єднавши свої можливості та приклавши чималих зусиль змогли закласти фундамент, створити і зміцнити своє партнерство, яке на сьогодні є унікальним, адже жоден інший регіон Польщі й України не має аналогічного досвіду такого довготривалого співробітництва.

З нагоди 60-річного ювілею наших відносин до міста Кельце з офіційними візитом відправилась делегація Вінниччини на чолі з головою обласної Ради Анатолієм Олійником та головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм. До її складу також увійшлидепутати обласної Ради Дмитро Чаленко, Лариса Білозір, Геннадій Мазур, Людмила Головашич, Василь Ліцький та Сергій Кривешко. Серед делегатів –екс-очільники обласної Ради, керівники департаментів облдержадміністрації, промисловці та підприємці області, митці і учасники народного ансамблю танцю «Барвінок» під керівництвом народного артиста України Петра Бойка, який, разом із заслуженими артистом України Станіславом Городинським та гуртом «Водограй» взяли участь у Гала-концерті.

З польської сторони делегацію Вінниччини приймають Маршалек Свєнтокшиського воєводства пан Адам Ярубас та очільник Сейміку Свєнтокшиського воєводства пан АркадіушБонк, Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці пан Даміан Цярцінські, дипломати, керівники Департаментів маршалковської управи та Сейміку.

Наразі партнерство між Вінниччиною та Свєнткошиським воєводством реалізує шість підписаних та повноцінно функціонуючих угод про співробітництво між районами та селами Вінницької області й повітами ігмінами Сьвєнтокшиського воєводства.

У сфері освіти діє угода про співробітництво між Університетом ім. Яна Кохановського та Вінницьким торговельно-економічним інститутом Київського національного торговельно-економічного університету. Багатостудентів з Вінницької області навчається у партнерському регіоні, зокрема, 60 студентів з Вінниччини отримують стипендію мера міста Кельце у розмірі 500 злотих протягом 9 місяців навчання. Обов’язковою умовою отримання стипендії для студента є стаціонарне навчання у вищих навчальних закладах м. Кельце і випуск із середніх та вищих навчальних закладів із Вінниці, як міста-побратима.

У березні 2015 року було підписано Угоду про співробітництво між Вінницьким обласним клінічним онкологічним диспансером та Сьвєнтокшиським центром онкології. Угода передбачає обмін досвідом в галузі онкології, наукових досліджень, здійснення спільних проектів, взаємне стажування, обмін фахівцями та медичним обладнанням.

Щороку учні Вінницького медичного коледжу імені академіка Д.К.Заболотного проходять професійне навчання у відділах середньої медичної школи ім.Ганни Хжановської в м.Моравіца, в рамках підписаної угоди про співробітництво від жовтня 2015 року. Крім того, навчання проходить в Центрі реабілітації в ЧарнєцкійГурі, Сьвєнтокшиському центрі медичного порятунку та санітарного транспорту, відділі наук здоров’я університету ім.Яна Кохановського та в Сьвєнтокшиському центрі онкології.

Стосовно економічної інвестиційної політики, то одну з найбільших інвестицій до Вінницької області зробила відома польська компанія «Барлінек», головний офіс якої знаходиться у Кельце.

102 дитини з Вінниччини, батьки яких загинули під час збройного конфлікту на сході України, четвертий рік поспіль (починаючи з літа 2015 року) оздоровлювались та відпочивали у партнерському регіоні.

До речі, Вінниця та Кельце є містами-побратимами, відповідно, у Кельце є вулиця Вінницька, а у Вінниці – вулиця Келецька. Крім того, у Кельце знаходиться ресторан «Вінниця».

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.