Чи варто було впроваджувати дитячий блок OPERAFEST TULCHYN 2018? Однозначно, ТАК! Адже ми встановили абсолютний рекорд на Операфест – 1300 дітей Вінниччини долучились до опери!


Просто подивіться на очі, посмішки, захват діток, які завдяки фестивалю відкрили для себе світ оперного мистецтва – і будь-які запитання відпадуть!

Опера «Коза-Дереза» для найменших глядачів просто неба у Палаці Потоцьких цього року зібрала рекордну кількість діток!

Варто було сидіти між рядами і чути, як щаслива бабуся обговорює кожен такт, рух, деталь зі своїм чотирирічним онучком!
Варто було бачити повні захоплення оченята діток самого різного віку – від найменших до старшеньких, які, затамувавши подих, спостерігали за пригодами знаменитої Кози-Дерези, насолоджувались співом хору і грою оркестру!

А по завершенні вистави усі, переповнені враженнями та безмежною радістю, бігли до своїх батьків, чимдуж скоріше поділитись з ними своїми відчуттями та емоціями від побаченого!

Казкову музичну виставу за мотивами знаменитої опери «Коза-Дереза» Миколи Лисенка спеціально до фестивалю OPERAFEST TULCHYN-2018 поставили Вінницький академічний обласний театр ляльок і хоровий колектив та оркестр Вінницького училища культури і мистецтв ім. Миколи Леонтовича.

Художній керівник проекту – заслужений діяч мистецтв України Олександр Свіньїн, режисер-постановник – заслужений артист України Олександр Кузьмин, диригент – заслужений діяч мистецтв України Геннадій Муращенко, керівник хору – Ольга Бабошина.

Оперна вистава вийшла настільки цікавою, що навіть дорослі із зацікавленістю дивились на виступ акторів!
Діти ж підспівували та плескали в долоні, не стримуючи емоцій щастя!

Цінно, що побачити «Козу-Дерезу» на фестивалі змогли дітки з усіх районів Вінницької області та з різних куточків України!
Від мене як куратора дитячої програми OPERAFEST TULCHYN-2018 1300 персональних запрошень у партерну зону фестивалю отримали переможці дитячої вікторини, дітки-сироти, із малозабезпечених родин та діти учасників Операції об’єднаних сил з усіх куточків Вінниччини. Для них були приготовані солодкі презенти, подарунки і спеціальна інтерактивна розважальна програма. Перед початком дитячої опери у парку біля інсталяції «Щедрик» на сцені малечу розважали Тульчинські дитячі колективи та виконавці та заряджали юних гостей свята позитивними емоціями та студенти Училища культури проводили різні майстер-класи.

Щирий потяг до прекрасного, віра в добро та краще майбутнє нашої країни та наших прекрасних діток – це спонукало нас створити дитячу програму на найбільшому оперному фестивалі України. Наші діти – найкращі, а тому заслуговують на яскраві враження! Тож цьогоріч ми вирішили спеціально для дітей втілити на сцені фестивалю дитячу оперу «Коза-Дереза» – творіння видатного Миколи Лисенка,- зазначає Лариса Білозір. – Під час перегляду опери ми встановили рекорд, адже більше двох тисяч діток подивились першу у світі дитячу оперу! І хоча через невеликий дощ були вимушені трохи перенести початок вистави, дітей це зовсім не засмутило – опера їм дуже сподобалась.

Глядачі й зараз, тиждень після перегляду, продовжуються ділитися враженнями:
– Наші діти ще й сьогодні розказують сусідам, де були і що бачили, а на пам’ять, крім солодких подарунків, знайшли в пакеті від Larysa Bilozir класну наліпку на телефон, як згадку про виставу та незабутні враження,- ділиться Людмила Загарій.
– Моя донечка, якій скоро буде лише 4 рочки, була дуже захоплена виставою. Ми стали одними із переможців вікторини,- розповідає Олеся Бабич.
– Опера «Коза-Дереза» була чудовою. І бутафорії в етнічному стилі і костюми і хор, що супроводжував,- каже Юлія Соліна.
– Ми були усією родиною! Отримали море позитивних емоцій і вражень! Діти були у захваті, а особливо від солодких подарунків і кульок,- розповіла Анна Дем’янюк.
– Вірне рішення було забезпечити дітей водою, соком, печивом. Крім смаколиків ще й головні убори від сонця. Що тут скажеш, продумано до дрібниць. Лариса Миколаївна завжди опікується дітьми. Щира подяка від імені батьків! – подякувала Олександра Усенко.

Фоторепортаж з вистави «Коза-Дереза» на OPERAFEST TULCHYN – Дима Данкевич

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.