Парламент повертає ефективну державну політику у питаннях соціального захисту дітей!

Нашу з колегами Постанову, щодо створення центрального органу виконавчої влади в сфері захисту прав дітей – Державної служби України у справах дітей – підтримано в цілому! 349 голосів – “ЗА”. Вона має впорядкувати той хаос, що існує у системі захисту прав дітей.

Треба визнати, що дієва система захисту прав дітей в країні просто відсутня. Зараз держава витрачає на цю сферу 11 млрд. грн в рік, але лише 10% з цієї суми витрачається безпосередньо на дитину.

Ми маємо колосальну проблему, яка не вирішувались роками. Попри розгалужену система органів державної влади, що опікуються питаннями захисту прав дітей (6 міністерств, органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади), й досі відсутнє повне розуміння справжнього перебігу деінституалізації та проблем, що виникли. Це призводить до бюрократичного хаосу та перешкоджає своєчасному та повному вирішенню питань в цій надчутливій сфері.

Відсутність єдиного центрального органу виконавчої влади породжує проблеми! Саме тому, у рамках роботи нашої ТСК на захист прав дітей, ми з колегами і розробили та внесли на розгляд Верховна Рада України, ініціативу щодо створення окремої Служби з питань захисту прав дітей.

Вдячна колегам, що дослухались до наших аргументів. Переконані, що це убезпечить країну від рішень, що відверто суперечать інтересам дітей.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.