Нещодавно Краснопільська об’єднана громада відсвяткувала свою першу річницю. У жовтні 2017 року тут відбулись перші вибори голови та депутатського корпусу. Тоді громаду очолила Катерина Романенко.

Вперше в історії ОТГ Вінниччини головою громади стала жінка не з адміністративного центру, а з малого чудового села. До цього Катерина Миколаївна очолювала громаду Нараївки, яка увійшла до складу Краснопілької ОТГ разом з селами Митків, Кивачівка, Тополівка, Цвіліхівка.

За час існування ОТГ скептиків щодо дієздатності такого об’єднання суттєво поменшало, адже за останній рік тут відбулись суттєві зрушення у бік розвитку. Це видно на прикладі функціонування фельдшерсько-акушерських пунктів. Так сталось, що у ході впровадження медичної реформи такого поняття, як ФАП, у законодавстві просто не існує. Від ФАП-ів у їх нинішньому вигляді просто відмовилися. Між тим, саме ФАП-и зараз надають першу медичну допомогу в сільській місцевості, це та ланка, яка, що називається, найближча до людей. У багатьох громадах, де населення менше ніж 300 осіб такі заклади або вже закрились, або на межі закриття, адже з державного бюджету їх фінансування не передбачено.

Тож вихід із ситуації лише один – це утримання таких закладів і їх персоналу за кошти громади. Єдині, хто нині має достатній ресурс на такі цілі – об’єднані громади. Цим шляхом і пішли у Краснопільська ОТГ а народний депутат Микола Кучер допомагає їх відремонтувати та оснасти медичним обладнанням та інвентарем.

Також завдяки розумній співпраці з інвестором ПрАТ “Зернопродукт МХП”, громада отримала нове приміщення ради та ЦНАП, а участь у міжнародному програмі, яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією «U-LEAD з Європою», дасть змогу оснастити прозорий офіс сучасною оргтехнікою та ліцензійним програмним забезпеченням. Крім того, цьогоріч проведено реконструкцію центральної площі у громаді.

Вже зараз у Краснопілці, серед іншого, відкрився міграційний кабінет, тож для отримання закордонних паспортів люди звертатимуться з усієї округи. А це ще й додаткові кошти в бюджет громади.

Життя на практиці показало дієвість та результативність децентралізації в Україні.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.