У день вшанування Покрови Пресвятої Богородиці у Томашполі біля старовинного козацького хреста настоятель місцевого храму о. Михаїл відслужив подячний молебен. З цієї нагоди зібралося більше 70 осіб, серед яких жителі вулиці, АТОвці, афганці, жителі Томашполя та Ракової.

Історія появи тут хреста розпочалася ще в 50 роках минулого століття. У той час юна Галина Сичук (Гранатова) бігала сучасною вулицею Робітничою до школи. І кілька разів у її дівочі сни приходила вістка, щодесь в кам’яному мурі, який часто оминала, є великий хрест. Розповіла батькам про свій дивний сон, але ті не особливо зважили на нього – дитячі вигадки от і все. Та коли знову дівчині наснилося про схований хрест, батько вирішив заспокоїти юначу цікавість: зібрав сусідів і розібрав кам’яну загорожу. І яким було здивування чоловіків, коли вони таки знайшли справжнього козацького хреста.

Встановили його при дорозі і жителі Томашпілки доглядали за ним хто як міг. Останнім часом опікувалася святинею Ніна Корчинська. Саме з ініціативи цієї милої жінки розпочалося облагородження місця. Вона звернулася до жителів вулиці Робітничої, до підприємців та небайдужих томашпільчан, які допомогли зібрати кошти на придбання будівельних матеріалів.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.