Про Держбюджет на 2022 рік.

Про Держбюджет на 2022 рік.

Верховна Рада України почала процедуру розгляду головного фінансового документу країни на наступний рік. Його основні показники ви вже, мабуть, читали. Зокрема, я та решта депутатів-мажоритарників звертали увагу на медичну та освітню галузі, а також, як голова підкомітету з питань адміністративних послуг та адміністративних процедур, подавала правки щодо збільшення видатків на розвиток мережі ЦНАП в громадах.
➡️Разом з членами Депутатська група “Довіра” ми є авторами та співавторами 267 поправок, з яких 61 – подані мною.
?Мої з колегами по Комітет держвлади, місцсамоврядування, регрозвитку та містобудування правки:
? передбачити нову субвенцію для будівництва, реконструкції та ремонту ЦНАП в обсязі 500 млн. грн.
? збільшити видатки за програмою «субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток мережі ЦНАП на 269 млн. грн.
? передбачити нову субвенцію на реалізацію програми «Спроможний дитсадок» в обсязі 1,5 млрд. грн.
? передбачити збільшення додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я. Ця дотація використовується зокрема на оплату комунальних послуг та енергоносіїв для потреб закладів освіти, у тому числі спеціалізованої та професійної, дитячих будинків, навчально-реабілітаційних та інклюзивно-ресурсних центрів а також здійснюють видатки на оплату праці не педагогічних працівників. видатки на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я на 50% тобто до 5,9 млрд. грн., як було в 2021 році.
‼️Важливо відзначити, що у Міністерство фінансів України врахували наші рекомендації щодо вирішення проблем на яких ми наголошували! Отож, вперше в держбюджеті буде передбачено субвенцію на придбання обладнання для харчоблоків та забезпечення пожежної безпеки у закладах освіти (зараз більше 90% шкіл її не мають).
Завтра парламент продовжить розгляд пропозицій народний депутатів до першого читання.
Лариса Білозір

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.