⚡️Щойно комітет з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради України, членом якої я є, на своєму засіданні підтримав урядовий проєкт Закону №2189 щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим та областей.

У разі прийняття цього законопроєкту парламентарями, об’єднані громади створюватимуться виключно за перспективним планом який, як і тепер, розроблятиметься обласною державною адміністрацією і затверджуватиметься Кабінетом Міністрів. Але процедура більше не передбачатиме етапу схвалення перспективних планів обласними радами. На думку Кабміну, який є ініціатором змін, це суттєво прискорить проведення реформи і підвищить її ефективність. Законопроєкт №2189 «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» буде винесено на розгляд Ради вже наступного тижня.

?Кілька цікавих цифр:
▪️Більше 970 ОТГ створено в Україні;
▪️Більше 100 очікують рішення ЦВК;
▪️Більше 87% території вже України покрито ОТГ;
▪️Більше 76% території Вінниччини покрито перспективним планом.

Наше завдання зараз розробити ефективний територіальний устрій на цілі десятиліття, бо той, що нині, фактично, післявоєнний і не є ефективним для розвитку громад.??????

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.