Коли мене запитують, як у нинішніх умовах можна реально змінити на краще стан справ в конкретних громадах – просто наводжу приклад нашої роботи за останні кілька років.

У сьогоднішніх умовах суттєвою фінансовою допомогою у вирішенні конкретних проблем села, селища, міста чи району є гранти та участь в обласному конкурсі розвитку тергромад. Мабуть, особливо актуальною і потрібною є така діяльність для сільських рад, чиї бюджети не дозволяють самостійно вирішити наболілі роками проблеми. Тому важливо для громад отримувати реальну фінансову підтримку від партнерів та бізнесу і вибудовувати ефективний трикутник “Влада-Бізнес-Громада”, а також постійно вчитись та вдосконалюватися. Ефективність нашої спільної з громадами роботи у сфері навчання по написанню грантових проектів доводить їх суттєва реалізована кількість!

Вже на прикладі громад Ободівки та Нової Ободівки, сіл, які входять до мого округу, що на Тростянеччині, можна це констатувати: від 2016 року для вирішення нагальних для громад проблем було залучено більше 2 млн. грн.

За цей час тут повістю замінили вікна у Новободівській школі, а у єдиній на Вінниччині сільській спортивній школі в с. Ободівці, було відновлено водопостачання, замінено каналізаційну систему, встановлено сучасну систему опалення та піролізний котел, обладнано внутрішню вбиральню, душові, а цьогоріч повністю замінено покрівлю. Вдалось забезпечити медичним обладнанням на 254 тис. грн Ободівську амбулаторію сімейної медицини та реалізувати сучасний збір сміття в громаді.

На заміну покрівлі в Ободівському краєзнавчому музеї, в одній з будівель палацо-паркового ансамблю Собанських було залучено 100 тис. грн. Споруда збудована орієнтовно в 1890 році родиною Собанських для доброчинної лікарні для всіх жителів Ободівки та сусідніх сіл. Цікаво, що ще у 2014 році тут за нашої підтримки було здійснено часткову заміну вікон. Також вдалось зідйснити ремонт покрівлі Будинку культури в с. Бережанка.

Втілені проекти у дитячому садочку для покращення умов перебування та виховання там діток, відремонтовано дах, встановленні ігрові майданчики. Частина цих маленьких успіхів була досягнута за рахунок активної участі громади у щорічних обласних конкурсах проектів, а інша частина, яка не пройшла конкурсний відбір – за рахунок коштів, які залучав народний депутат Микола Кучер з державного бюджету.

Найближчим часом буде придбано меблі, постільна білизна та посуд в Ободівський дитячий садок та Цибулівську середню ЗОШ I-III ступеню, ігровий майданчик в с. Торканівка, замінено вікна в Глибочанській ЗОШ I-III ступеню та відремонтовано покрівлю в Савинецькому спортивному комплексі, який став переможцем конкурсу ДФРР.

Реалізація такої кількості проектів доводить ефективність проробленої роботи та підтверджує правильність обраного шляху. Працюємо далі!

Інформація з офіційної сторінки Лариси Білозір у Facebook

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.