Робоча зустріч з Послом Швейцарії в Україні, Клодом Вільдом та експертами щодо проєкту закону про місцевий референдум, який нині широко обговорюється.
Коли йдеться про питання сучасної прямої демократії, Швейцарія вважається найкращим приклад щодо цього. Тож долученість партнерів з цієї країни до аналізу важливого законопроєкту – я вважаю хорошим знаком для напрацювання якісних законодавчих змін.
Як відомо, із 2012 року в українському законодавстві відсутня можливість вирішення місцевих питань безпосередньо виборцями, хоча Конституція України – це передбачає. Проблема – у відсутності законодавчого регулювання проведення місцевих референдумів.
Нині в парламенті вже зареєстрований проєкт закону, який має повернути українцям конституційне право вирішувати питання місцевого значення на референдумі. Вперше напрацьований законопроєкт став результатом широкого обговорення ще на етапі його внесення до праламенту: на цьому етапі були залучені зокрема експерти Центру політико-правових реформ, громадської мережі ОПОРА, Лабораторії законодавчих ініціатив, Києво-Могилянської Академії.
Все для того, щоб після прийняття закону місцеве волевиявлення було дієвим інструментом народовладдя, а не інструментом політичної доцільності. Над цим і працюємо.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.