Шаргородські лікарі гідно зустріли суботній об’їзд голови Вінницької ОДА Владислава Скальського. Стан відділень та відповідальність персоналу до своїх обов’язків, вкотре доводять об’єктивність наших вимог щодо визначення статусу ЛІЛ І для Шаргородської ЦРЛ.
Ми всі очікуємо офіційної реакції після цієї несподіваної перевірки. А поки, інформую вас, друзі, про відповідь МОЗ на мої 9 депутатських звернень та запит щодо визначення Шаргородської лікрні у числі “опорних”. Де ще раз офіційно підтвердили те, про що я кажу увесь цей час: останнє слово за Вінницькою ОДА. Уряд готовий внести зміни до постанови.
Вже завтра, 10 лютого, о 12 годині, запланована моя зустріч із заступником міністра охорони здоров’я Дмитром Ковалем. Діалог та консультації тривають.
Згадаємо хронологію подій:
8 жовтня – члени Госпітальної ради Західного госпітального округу підтримують надання статусу ЛІЛ І для Шаргородської ЦРЛ. Водночас профільний департамент Вінницької ОДА не дослухається до такого рішення та пропонує розташувати ЛІЛ І у Ямполі. Хоча об’єктивно всі показники вказують на визначення саме Шаргорода як опорної лікарні.
18 жовтня – реагуючи на такий розвиток подій, зустрічаюсь з прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком, якому особисто передаю звернення, всю аналітику та розрахунки. Пояснюю, що Шаргородська ЦРЛ має вищі показники функціональної ефективності, територіальної доступності та функціональної потужності для статусу окружної лікарні. На це вказують також і результати оцінки незалежних експертів міжнародного проекту USAID.
24 жовтня – маю особисту зустріч з міністеркою охорони здоров’я Зоряною Скалецькою та її заступниками. Це було важко, але все ж вдалось досягти розуміння та підтримки для Шаргорода. У МОЗ пояснюють, що очікують подання від Вінницької ОДА з переліком опорних лікарень для затвердження.
15 січня – Кабінет Міністрів України приймає своє розпорядження яким затверджує перелік опорних лікарень у госпітальних округах Вінницької області, але без Шаргорода. Профільний департамент Вінницької ОДА його просто не подав у переліку.
Буквально одразу комунікую з МОЗ, щоб зрозуміти як діяти далі. Готовність є. У міністерстві охорони здоров’я чекають уточнення і вже готові включити Шаргород у цей перелік. Виїжджаю на округ.
23 січня – моя термінова зустріч з очільником Вінницької ОДА Владиславом Скальським та головою департаменту охорони здоров’я Людмилою Грабович, де у напруженій розмові вказую на неприпустимість такого відвертого ігнорування всіх об’єктивних факторів зі сторони профільного департаменту щодо Шаргорода. Разом зі мною очільники Шаргородського району та керівництво лікарні. Зустріч триває більше години. Пояснюю, що МОЗ чекає уточнення від ОДА, щоб доповнити цей перелік.
05 лютого запропонувала долучити до питання уточнення переліку лікарень інтенсивного лікування на Вінниччині і Міністерство громад та територій, з огляду на нерозривність процесу децентралізації та розвитку мережі закладів охорони здоров’я. Новопризначений віцепрем’єр-міністр України Денис Шмигаль пообіцяв спільно з МОЗ переглянути можливі “перекоси”, що виникли затвердженому переліку.
Формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я є одним із ключових завдань медичної реформи, яка і має забезпечити всіх українців доступними медичними послугами.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.