Розглянули урядовий законопроект 3651 «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань діяльності та організації органів державної влади, органів місцевого самоврядування у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів».

Так як законопроект урядовий, зміни можна внести тільки до другого читання, але вже зрозуміло, що певні новели потрібно виключати та змінювати.

Хочу зазначити, що в законі прописано, що Районні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад районів, утворених Верховною Радою України, обрані на відповідних перших місцевих виборах, з дня набуття ними повноважень є правонаступниками майна, прав та обов’язків районних рад, які представляли спільні інтереси територіальних громад, території яких було включено до складу відповідного району, утвореного Верховною Радою України, якщо інше не передбачено законодавством.

Планується також виключити весь пункт абз 8 п 2 розд II Перехідних положень. «Особливості реорганізації та правонаступництва майна, прав та обов’язків, які належали районним радам як юридичним особам публічного права, визначаються Кабінетом Міністрів України з урахуванням положень бюджетного законодавства, Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності”. Ці особливості будуть виписуватися окремим законом.

Також розглянули правки до другого читання Законопроекту 2679 по оптимізації роботи цнапів, який виноситься на другий сесійний тиждень, над яким ми грунтовно працювали останні пів року з мінцифрою та усіма стейкхолодерами. Завтра розглядатимемо зазначені законопроекти вже на комітеті.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.