?Сьогодні наш Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування дав старт “Плану-Б” у питанні децентралізації. Показовим стало те, що законопроект підтримали 24 народних депутати з 25 присутніх на Комітеті.

?У зал парламенту вже на найближчим часом буде винесено законопроєкт №2653 “Про місцеве самоврядування в Україні”. Це саме та законодавча ініціатива, яка дозволить завершити реформу територіального устрою навіть без змін до Конституції.

?Законопроєкт дозволить:
?чітко визначити терміни, що таке адмінцентр територіальної громади та територія територіальної громади.
?надати право Кабміну готувати проєкти законів по визначенню адмінцентрів на території громад та утворення і ліквідація районів.

❗️Це гарантує завершення процесу децентралізації і проведення місцевих виборів на новій адміністративно-територіальній основі.

?Також Комітет підтримав ініціативу щодо створення правових підстав для утворення агломерації як однієї з форм співробітництва територіальних громад – Проєкт Закону №2637.

?Законопроєкт регламентує:
? дві нові форми співробітництва до вже 5 наявних – агломерацію та зону добросусідства;
?сфери діяльності агломерацій – водопостачання, поводження з відходами, організація громадського транспорту, утримання місць поховання, ремонт доріг.

✍️Документ ще потребує доопрацювання, зокрема, на відповідність термінології діючому законодавству, тож його пропонуємо колегам прийняти за основу. Адже законотворча діяльність не повинна мати політичних ознак, а бути спрямованою на покращення існуючих правил гри.?

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.