Тульчинщина, у когорті районів, де відбуваються наші Форуми «Кроки до розвитку громад», особлива. Адже тут на повну використовують потенціал культури для розвитку рідного краю.

«Operafest-Tulchyn» став своєрідним культурним локомотивом для залучення інвестицій у Тульчин. Серед лекторів нашого форуму, один із творців оперного фестивалю, регіональний представник Українського центру культурних досліджень у м. Вінниця, радник міністра культури України з питань децентралізації, заслужений діяч мистецтв України Павло Третьяков.

Мало, хто знає, але ще на початку зародження ідеї перетворення Тульчина у культурну столицю Вінниччини, місто могло втратити один з головних атрибутів своєї нематеріальної спадщини – славнозвісний «Щедрик». У той час, з’явились думки, що композитор Микола Леонтович написав свій відомий твір у Покровську Донецької області. Але завдяки фаховим дослідженням істориків вдалось відстояти Тульчин, як батьківщину Щедрика – легендарної та всесвітньовідомої різдвяної мелодії.

Зараз поряд з культурною складовою у місті розвиваються й інші сфери: транспорт, обслуговування, громадське харчування… Тож пошук культурної ідентичності громад – важливий пункт у розвитку наших сіл та міст.

Ця тема, окрім інших, також була серед основних під час Форуму у Тульчині. Наша ГО «Життя та розвиток громад», яку я очолюю, готова підтримати проекти спрямовані на розвиток сфери культури в громадах та надати співфінансування.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.