Результати проведених Ларисою Білозір форумів в 10 районах Вінниччини, в тому числі в Шаргородському районі, показали, що після навчання та допомоги у написанні проектів громади цих районів збільшують свою участь у рази та виграють в обласному конкурсі розвитку тергромад в середньому у 2 рази більше. Як вважає Лариса Білозір, це говорить про те, що до людей треба йти і говорити з ними, вчити та підтримувати.

Гарною новиною є те, що проекти громад Шарогорода, Хоменок, Джурина та Мурафської ОТГ, подані на 15 Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад, отримають дофінансування з обласного бюджету!

На засіданні Конкурсної ради було прийнято рішення додатково дофінансувати 68 проектів переможців конкурсу та обрано 29 проектів нових переможців. Отже, буде виділено додатково 8 млн. з обласного бюджету на фінансування ще 97 проектів, в тому числі 4 в Шаргородському районі.

В Шарогородському районі окрім 18 проектів оголошених раніше, ще 4 проекти отримають ресурс для втілення. Мова йде про дофінансування проекту з впровадження енергозберігаючих заходів у дитячому інфекційному відділені «Енергозбереження-актуальність сьогодення» та повноцінне втілення проекту Мурафської ОТГ «Спортивний центр «Street Workout». Також громада села Хоменки тепер може очікувати на облаштування спортивно-ігрового майданчика для дітей та молоді села, а в Джурині очікується реконструкція вуличного освітлення.

Варто зазначити, що у більшості проектів ГО «Життя та розвиток громад», яку очолює Лариса Білозір, виступила партнером та вже долучається до співфінансування (профінансовано вже 50% проектів).

“Я дуже рада, що громади, Шарогородського району, де громадська організація, яку я очолюю, провела разом з найкращими фахівцями області тренінги, консультації та допомогла у написанні проектів та надала співфінансування, збільшили кількість написаних та виграних проектів. Як свого часу Тростянецький район, де роботу ми розпочала ще 3 роки тому, до цих пір Тростянецький район входить в трійку найкращих. Дякую громадам Шарогородського району та всім хто був задіяний в написанні проектів, що не залишатися осторонь та активізували свою роботу у напрямку написання розвиткових проектів. Я вважаю, що це один із реальних механізмів залучення коштів для вирішення проблем громад…” – говорить Лариса Білозір.

Нагадаємо, у рамках обласного конкурсу цьогоріч район отримає 1,7 млн. грн. з обласного бюджету, а загалом залучить 3,8 млн. грн. для реалізації проектів. Тож проекти громад сіл Хоменки («Освітлимо вулиці – просвітліють душі»), Пасинки («Затишно всім буде в нашім сільськім клубі»), Будне («Спортивний майданчик для Буднянського НВК»), Зведенівка («Капітальний ремонт з утепленням адмінприміщення» та «Поточний ремонт покрівлі будівлі ФАПу»), Козлівка («Перший сільський сквер – Центральний»), Івашківці («Спорт та туризм- запорука розвитку та успіху підростаючого покоління» та «Покращення умов життя дошкілля в українському селі»), Плебанівка («Встановлення гімнастичного комплексу на території школи»), Хоменки («Облаштування спортивно-ігрового майданчика для дітей та молоді села»), Рахни-Лісові («Чисте довкілля – майбутнє дітей»), Козлівка («Майданчики для роздільного збору відходів» в селі Мальовниче), Стрільники («Створення системи збору твердих побутових відходів»), три проекти м.Шаргород («Мультисенсорна кімната психологічного розвантаження для дітей з інвалідністю», «Енергозбереження – актуальність сьогодення» та «Придбання технологічного обладнання для заміни такого, що використоло свої технічні можливості на очисних споруд»), два проекти Мурафська ОТГ («Життя без сміття» та «Спортивний центр «Street Workout») отримали високі оцінки членів конкурсу та були визначені серед числа переможців.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.