Верх цинізму та фарсу від чиновників, зокрема від Міністерства соціальної політики та Фонду соцстрахування!Чиновники забюрократизували процес виплат родин померлих від COVID-19 медиків так, що тільки 8% отримали компенсації (саме міністерство соцполітики в ВР та у себе на сайті звітує про 30%).

Більшості родин медиків, які померли від COVID-19, не те, що не вдається довести, що їх рідна людина, медик, що померла, заразилась на роботі (в такому разі виплачують вже не 1,5 млн. грн., а 200 тис. грн.). А є такі випадки, як у мене на окрузі, де головний санітарний лікар Тульчинського району Микола Кіріченко згорів за 3 дні, а тест ПЛР не взяли в порушенні протоколу, хоча в свідоцтві про смерть написано чорним по білому – клінічні прояви COVID-19. Так от родині Миколи Кіріченко не те, що не виплатили кошти, а взагалі держпраця відмовила у проведенні розслідування, бо немає ПЛР, а родину заставили в салафановому мішку його ховати як хворого на COVID-19, не давши навіть нормально попрощатися.

Звернулася до Президента з цього кричущого випадку, за направлення запиту проголосувало 245 нардепів (чомусь голова профільного комітету пан Радуцький проголосував єдиний проти, така позиція мені незрозуміла, мабуть, на той час не розумів проблеми, добре, що нарешті визнав https://www.facebook.com/107560827559851/posts/272866774362588/?d=n).

Також звернулася до МОЗ, Мінсоц, бо тут свавілля чиновників з Держпраці, Фонді соцстраху немає меж.

Також вбачаю проблему в підзаконних актах (стандарти надання меддопомоги, накази, положення) Міністерство охорони здоров’я України, на яке ссилаються в Держпраці, обласних департаментах, лабораторних центрах. В своїх відповідях вони ссилаютсья на стандарт меддопомоги , який говорить про обов’язковість наявності ПЛР тесту, при чому позитивного (хоча міністр Максим Степанов на моє питання щодо обов’язковості позивтиного ПЛР тесту як доказу при смерті медика, чітко відповів, що 30% тестів хибно негативні, і тести теж не одразу беруть, як передбачено, тому це не є підставою для відмови у розслідуванні, і достатньо клінічних проявів COVID-19, щоб прийняти рішення про компенсації медикам).

А от на базовому рівні в.о. санітарного лікаря Вінниччин Валентина Зайцева так не вважає і заблокувала розслідування по своєму колезі, зсилаючись на підзаконку, що не може не обурювати.

До речі, в законі, який ми прийняли в ВР навесні про виплати родинам загиблих медиків, які прирівнюються до учасників АТО, ні слова не сказано про те, що тільки позивтивний ПЛР є підставою для початку розслідування і виплат. Це вже додумали чиновники підзаконкою заблокувавши цим 50% розслідувань і виплат, щоб відфутболити як мінімум половину цих нещасних родин, які втратили рідних.

Тут вже законодавчі ініціативи вносяться профільним комітетом здоров’я нації, допомогти неповнолітнім дітям загиблих медиків і побудувати пам’ятник загиблим. Так ви спочатку розберіться з тим популістичним законом, який прийнято. Згідно якого страхують тільки смерть та інвалідність, а не здоров’я медиків. Та й навіть, при смерті, нарешті профільний комітет здоров’я нації зрозумів, що тільки 8% родин виплатили кошти, тільки одиницям з них як загиблим в АТО, а з рештою, що пройшли всі круги аду і доказали, 200 тис. грн.

А більшість родин загиблих медиків так і не отримає з такими стандартами, наказами, постановами уряду компенсацій, адже якимись химерними стандартами визнається тільки позитивний ПЛР тест, як підтвердження хвороби, а не клінічні прояви, навіть при розтині, з заключенням COVID-19.

Зате, родини заставляли хоронити в целофанових мішках і без нормального прощання. Це знущання над родинами тих, кого фактично посилали на смерть, як ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.

Необхідно захистити такі родини, зокрема родину Кіріченко, але обурюють суцільні відписки і байдужість до горя людей і той цинізм з яким дехто при владі бравує вихваляючи закон, який був покликаний захистити родини медиків і який нівелювали чиновники в уряді, дискредитувавши ініціативу ВР своєю бездіяльністю щодо виплат.

P.s.: Нижче гори відписок по справі загиблого на моєму округі Тульчинського головного санаторного лікаря. До кінцевого результату з нашою бюрократією, ще далеко, однак заступниця міністра Iryna Mykychak пообіцяла взяти цю справу під власний контроль, мала бути створена спеціальна комісія при МОЗ, а розслідування цього смертельного випадка лікаря нарешті відкрито.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.