Вимір успішності громад, і в цілому країни, для багатьох з нас пролягає у простих і зрозумілих речах.

Коли якісні зміни, покращення добробуту, комфорту відбувається не десь далеко, а там, де ти живеш. Життя наповнюється змістом, коли є гарні умови для роботи, навчання, лікування, відпочинку, всебічного розвитку.

Приємно відзначати, що успішні приклади є й на Вінниччині. Минулої п’ятниці у с. Заозерне відбулось по-справжньому народне свято – відчинив двері оновлений “Народний дім”. У рамках цьогорічного обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад осередок культури у громаді отримав нове життя. Тут провели ремонт, замінили вікна та двері на енергозберігаючі, оновили систему опалення, створили внутрішні вбиральні та навіть невелику кухню. Символічно, що цьогоріч будинок культури відзначає свій півстолітній ювілей.

Тепер функціонал приміщення розширився: окрім концертного залу та приміщення для занять гуртків, це ще й зал для урочистих подій для мешканців громади – весіль, днів народжень, уродин.

Голова Заозерного Ірина Басараб зуміла скористатись усіма перевагами трикутника “Влада-Бізнес-Громада” та витиснути з цієї співпраці максимум для села. Адже такі масштабні зміни не були б можливі без участі бізнесу більш ніж 50% коштів, – гроші ВП “Птахофабрика “Вінницький бройлер” МХП (330 тис. грн.) та ДТЕК Західенерго (190 тис. грн.).

ГО “Життя та розвиток громад“, яку очолює Лариса Білозір, дала свою частку співфінансування і як результат реальну фінансову підтримку на етапі обласного конкурсу, що дало змогу також залучити кошти з обласного бюджету. Після того, як у березні було проведено навчання представників громад Тульчинського району. За показником залучених коштів у рамках обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Тульчинщина стала лідером в області – на кожну гривню фінансування залучено майже 4 грн., спонсорських коштів.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.