І знову вистава «Мина Мазайло» Миколи Куліша вже в Києві в театрі «Особистостей», де в головній ролі Петро Мага.

Один з найвидатніших українських творів. Найбільш знакова для українців п’єса 20 століття. Актуальна, особливо сьогодні, вона знайшла втілення на сцені театру “Особистості”.

Гостросоціальна комедія, за яку автор поплатився життям.
Унікальні образи, неповторний тонкий гумор, трішечки містики, історія молодого кохання – і ось вам неймовірна комедія, яка висміює політичні чвари, дурнуваті переконання, вчить поважати одне одного та, в першу чергу, себе!

Море вражень від вистави, на якій навіть побував Президент України Віктор Ющенко з родиною. Рекомендую кожному подивитися цю прекрасну виставу та пам’ятати, що саме за цією п’єсу Миколу Куліша та Леся Курбаса склали до купи головами і прострілили, «чтоб патроны экономить»… і про ці жахіття ми теж повинні пам’ятати, бо гріш нам ціна.

Сюжет: Харківський службовець Мина Мазайло – народився українцем і дуже про це шкодує. Адже саме українське прізвище, на його думку – причина всіх проблем на службі і в житті. Саме воно видає його “плебейське походження” і псує репутацію в оточенні. От якби ж він був Тюльпановим, Сірєнєвим або, на крайній випадок – Мазєніним, все б було інакше!

Тож, Мина має намір русифікувати не лише прізвище, а й все своє життя, свою мову і, звичайно, родину. Ось тут і починаються конфлікти. Адже саме син Мини мріє про розвиток української культури, мови і патріотизму! Слово за слово, аргумент за аргумент – і вже у конфлікті вся сім’я, всі родичі з-за кордону, всі друзі.

То ж, чим завершиться легендарна суперечка 20-х років, яка, схоже, триває і по сьогодення?

Врізалися у пам`ять слова Дядька Тараса: «Їхня українізація — це спосіб виявити всіх нас, українців, а тоді знищити разом, щоб і духу не було… Попереджаю!

Відповів Мокій: «Провокація. Хто стане нищити двадцять мільйонів самих лише селян—українців, хто?»

А знищили, знищили голодом мільйони українських селян.

Лариса Білозір

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.