Серед усіх сфер діяльності особливу увагу Лариса Білозір приділяє напрямку інклюзивної освіти в школах та разом з батьками та керівниками ІРЦ працює над тим, щоб обов‘язково створювати інклюзивне середовище для того, щоб дітки не були замкнені, не були від’єднанні від суспільства, реалізовуємо проекти, допомагаємо батькам та центрам.

Тож днями Лариса Миколаївна відвідала реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю у с. Гнатків Томашпільського району, який був створений з ініціативи та підтримки голови Вінницької обласної ради Анатолія Олійника у 2006 році. Згодом, у 2015 році, реабілітаційний центр став філією Вінницького обласного центру реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій».

Гарні умови у закладі та турботливий колектив створюють для своїх підопічних чудові можливості для їх розвитку та спілкування. Тут на території центру встановлено інклюзивний комплекс «Казковий замок», який Лариса Білозір  підтримала на конкурсі розвитку тергромад у минулому році, що одночасно розрахований, як на звичайних дітлахів так і на їх однолітків з інвалідністю. Зокрема, тут є каруселі з пандусом, спеціальний тренажер для ніг «Степпер», спортивні перекладини.

Подібні інклюзивні майданчики не рідкість для Вінниччини: у минулому році великий ігровий інклюзивний майданчик при підтримці Лариси Миколаївни був встановлений у м. Бершадь, а до того у сільській школі Баланівки Бершадського району відкрили корекційно-розвиткову кімнату в рамках впровадження інклюзивної освіти у школі. В цьому році реалізовується 34 подібних інклюзивних проектів по всій області. В тому числі в Шапогородському та Тульчинському районі, де Громадська організація Лариси Білозір виступила партнером.

Спілкуючись з директором Галиною Ушаковою та колективом, депутат дізналась, що вихованців Центру в Гнаткові щоранку на навчання доставляє спеціальний автобус, який ввечері їх розвозить по домівках. Нині тут здійснюється щоденний підвіз 25 осіб, віком від 7 до 35 років з 11 сіл району.

Підопічні центру життєрадісні та добрі, як більшість з нас полюбляють різні смаколики, тож Лариса Миколаївна привезла на зустріч солодощі їм до чаю та засоби гігієни, обговорили з директором закладу подальші кроки співпраці надалі.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.