Внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації та розмежування повноважень органів місцевого самоврядування – пріоритетне завдання, що нині стоїть перед парламентарями. Вибори на новій територіальній основі фактично урівняли всі громади у своєму статусі. У нас нарешті зникли такі поняття, як міста обласного чи районного значення зі своїми законодавчими преференціями. Тепер усі громади з рівними та справедливими повноваженнями. А прийнятий законопроект №3614 – передав всі ресурси на рівень громад чим урівняв їх економічну складову. Але зараз у законі про місцеве самоврядування й досі присутнє певне розділення, що не дозволяє йому й надалі ефективно працювати. Крім того, законодавство потрібно привести у відповідність до Європейської хартії місцевого самоврядування. Тому внесення точкових змін ситуацію не виправить.

ℹ️

Сьогодні в рамках діяльності Робочої групи нашого Комітет держвлади, місцсамоврядування, регрозвитку та містобудування розпочали роботу над обговоренням законодавчих змін щодо децентралізації. Роботи багато.

⚠️

Звернула увагу колег на потребі перегляду повноти делегованих повноважень у проєкті закону. Ми маємо дисбаланс у цьому питанні і його потрібно виправляти. Зокрема акцентувала на змінах до статей №34 та №35 у проєкті закону, де досить не чітко виписані повноваження і функції ОМС.Якщо брати за основу головні функції ОМС, передбачені видатками ст. 89 Бюджетного кодексу, то наприклад: освіта – має бути «забезпечення дошкільної, загальної середньої, позашкільної, фахової передвищої освіти (в закладах, засновником яких є даний ОМС)». Тому що фраза «підтримка освіти» звучить дивно. І так само по всім іншим напрямкам. Чомусь по багатьом функціям, які є ОБОВ’ЯЗКОМ громади, вживаються фрази «підтримка, сприяння», що як на мене означає набагато менше ніж забезпечення надання.Взагалі немає інклюзії, доступності, надання адмінпослуг, внутрішня інтеграція і т.і. В кінці як мінімум ще має бути пункт «інші повноваження, передбачені чинним законодавством» – а раптом будуть якісь зміни чи нові завдання? Це потрібно привести у відповідність до норм інших законів і логіки діяльності ОМС.Працюємо.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.