Цьогоріч на теренах Вінниччини налічується 34 інклюзивних проекти, що реалізуються у рамках ХV обласного конкурсу розвитку територіальних громад.
Для Лариси Білозір ця тема не нова, адже вже досить давно вона займається питанням впровадження інклюзивної освіти у школах. Цьогоріч Лариса Білозір та її ГО “Життя та розвиток громад” також стали співфінансистом проектів “Мультисенсорна кімната психологічного розвантаження для дітей з інвалідністю”, що реалізується у Шаргороді на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» та «Інклюзивна світлова сенсорна кімната для «Тульчинських промінчиків»» у Тульчинській міській об’єднаній територіальній громаді.
Громадська організація Життя та розвиток громад, яку Лариса Білозір очолює, направила реальний фінансовий ресурс для втілення цих та інших проектів, що посилило їх позиції на етапі конкурсного відбору. Зараз вони перебувають на етапі реалізації.
Ми маємо прагнути до того, щоб у нашій країні відбулося нівелювання бар’єрів ментальних та фізичних, архітектурних, інституційних. Відомо, що діти швидше сприймають новітню інформацію, тому й передадуть її дорослим і самі засвоять. Тож разом із Людмилою Нецкіною з ГО «Гармонія» нещодавно провели захід в рамках проекту «Цікава інклюзія. Змінюймось разом», де учасниками стали учні 7 класів шкіл Шаргородського району.
З учнями говорили про те, що в нашому оточенні можуть з’являтися люди з інвалідністю і це не щось дивне. Намагались пояснити, що кожен, не дивлячись на свій фізичний стан, має ті ж самі права що й інші. Головне, що мають зрозуміти усі без винятку, що людей з інвалідністю ми маємо сприймати не через призму їх хвороби, а як особистостей з їх талантами та вміннями. Також поговорили про правильну термінологію, яку потрібно застосовувати, коли йдеться про людей з інвалідністю. Та провели серію майстер-класів на дану тематику. Зокрема діти могли спробувати проїхатись на візку, спробувати вивчити якісь фрази мовою жестів, спробувати прочитати шрифтом Брайля, тощо.
Знання та інформацію, яку отримають учасники інтерактивних заходів, які проводить «Інклюзивний десант» у майбутньому допоможе створювати й надалі інклюзивне середовище на всіх рівнях, в якому, зручно та комфортно всім. Таким чином ми формуватимемо сприйняття майбутніх освідчених спеціалістів з повагою до інакшості людей.