Сьогодні, 3 вересня, Верховна рада України 9-го скликання більшістю голосів підтримали зняття депутатської недоторканності. За законопроект нардепи проголосували у другому читанні. Віддали свій голос за позбавлення імунітету 373 депутатів, у тому числі всі вісім народних депутатів, обраних по одномандатним виборчим округам на Вінничині.
Скасування депутатської недоторканності підтримала більшість парламентарів: 373 проголосували за, проти – 0, 28 депутатів участь у голосуванні не брали, утримались від голосування – 3.
«Законопроект, на який Україна чекала 25 років, проголосовано. Безумовно, прийняття таких змін відповідає принципу рівності всіх перед законом, а також спрощує процедуру здійснення кримінальних проваджень щодо народних депутатів, які вчинили злочини чи інші правопорушення. Тобто, прикриватися мандатом задля уникнення відповідальності перед законом, тепер не вийде», – коментує голосування народний депутат України, Лариса Білозір. – Коли закон набере чинності 1 січня 2020 року, залишається питання за корректним його виконанням, щоб унеможливити можливі ризикі щодо негативного впливу на незалежність депутатів.
За словами народного депутата Лариси Білозір, законопроект залишає норму, відповідно до якої депутата не можна буде переслідувати, притягувати до відповідальності за те, що він пропонує і говорить.
Зазначимо, що скористатися правом монобільшості у випадку скасування недоторканності народні депутати від “Слуги народу” не могли. Їх кількість у парламенті становить 254 мандати, проте законопроєкт мав отримати конституційну більшість у щонайменше 300 голосів у другому читанні.
Довідково: Недоторканність – це юридична гарантія правового статусу окремих категорій осіб, зокрема і депутатів, що полягає в захисті від примусу, який міг би бути застосований за звичайних обставин.
Недоторканність може розрізнятися за тим захистом, який вона надає своїм носіям, часом дії, силою, підставою виникнення тощо.
В Україні депутатська недоторканність, фактично, є необмеженою, а самих парламентарів без погодження Ради не можна затримувати навіть на місці злочину.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.